Dvě porážky mají v nohou fotbalisté druholigového Baníku Sokolov. Po domácím zaváhání s Viktorií Žižkov neuspěli horníci ani ve Zlíně, odkud si přivezli třígólovou výplatu. „Do zápasu jsme vstoupili velice dobře, měli jsme i úvodní šanci, ale neproměnili jsme ji. Potvrdilo se pravidlo nedáš dostaneš," poznamenal k vystoupení na zlínské Letné sokolovský asistent Jiří Dreiseitl.

V sobotu na domácím hřišti proti Varnsdorfu chtějí sokolovští fotbalisté nepříjemnou bilanci ze dvou posledních kol, kdy navíc nedokázali skórovat, ukončit. „Do utkání jdeme s jasným cílem, porážky odčinit, získat tři body a znovu se přiblížit k horním příčkám soutěže," říká bojovně Dreiseitl.

Tradičně nepříjemní hosté ze severu Čech ale nebudou snadným soustem. I když za poslední tři roky v Sokolově nedokázali vůbec vstřelit branku a začátek sezony se jim také příliš nepovedl, teď jsou zdá se ve formě. Zlín porazili 3:0, Kolín přejeli na jeho půdě dokonce 5:0. „Po odchodu Kotyše měli problémy, regenerovali kádr, změnili rozestavení. Příprava jim nevyšla, trochu se to přesunulo i do sezony, ale teď se rozjeli," upozorňuje Dreiseitl.

Od svého postupu do druhé ligy byl Varnsdorf znám jako silný tým především směrem dopředu, teď zapracoval i na své defenzivě. „Doplnili kádr o Janouška z Hradce Králové, ten jim vyplnil mezeru v obraně," povšiml si asistent Daniela Šmejkala.

V Sokolově se proti sobě postaví dvě mužstva v rozdílném rozpoložení. Zatímco Varnsdorf získal během dvou posledních utkání šest bodů a neinkasoval, Baník má statistiku přesně opačnou. Podle Jiřího Dreiseitla by to nemělo mít na utkání vliv. „Každá porážka je samozřejmě nepříjemná a je třeba se z nich poučit. Myslím, že to hráče ale nepoznamenalo."