V pátek čeká fotbalisty Baníku trénink na domácím hřišti, v sobotu po půl desáté dopoledne se vypraví do Zlína, kde je čeká ještě večer v 19 hodin na hřišti „ševců" úvodní výkop 25. kola soutěže.

Sokolovští fotbalisté již neprohráli pět zápasů v řadě, na své konto si připsali z posledních pěti duelů hned čtyři výhry, tratili pouze za remízu s Varnsdorfem. A šňůru chtějí prodloužit. Lehké to však mít nebudou, navíc ve Zlíně naposledy prohráli jednoznačně 4:0. „Viděl jsem některé jejich zápasy. Je to kombinačně velmi silné mužstvo. Musím říct, že, jejich postavení v tabulce jednoznačně neodpovídá předváděné hře," říká na adresu soupeře trenér Sokolova Aleš Jindra.

V kádru moravského klubů také najdeme řadu kvalitních fotbalistů. „Individualit je tam více, ale mezi nimi dominuje hlavně Polák," přibližuje Jindra.

Baníkovce tak čeká pod staronovým koučem zřejmě jeden z nejtěžších soupeřů. „Venku je to zatím nejlepší tým, na nějž narazíme," potvrzuje kouč Sokolova, který přes týden hledal cestu, jak na Zlín vyzrát. „Připravovali jsme se důkladně. Máme nějakou představu. Ještě včera jsme si zkoušeli při taktickém tréninku některé varianty," říká.

Jedním z receptů na úspěch bude velká kompaktnost hornického týmu. „Musíme ještě více zhustit prostor a tím eliminovat domácí individuality, které umí přejít přes jednoho hráče. Budeme se zajišťovat," má jasno Jindra.

Důležitý bude na hřišti soupeře tradičně začátek duelu. „Nesmíme zbytečně inkasovat. Věřím, že budeme mít svou kvalitu, kterou prokážeme při brejkových a standardních situacích," přeje si trenér Baníku.

Navíc do sestavy sokolovského celku se vrací po karetních trestech hned dva hráči, pilíř zadních řad Josef Dvorník a záložník František Metelka. „Obrana tak bude hrát v původním složení. Chybět nám bude ale Víťa Vrtělka, který podle dohody klubů hrát nebude, jelikož je to hráč Zlína, toho nahradí pravděpodobně David Čada," vypočítává Jindra změny.

Nad obsazením některých dalších postů, hlavně v útoku, ještě není definitivně rozhodnuto. „Ještě uvidíme," nechává kouč Sokolova otázku otevřenou.

Z „výletu" na Moravu se chce Aleš Jindra vrátit minimálně s bodem. „Bodově se nám teď daří. Na šňůru bez prohry chceme navázat i ve Zlíně, i když náš herní projev zatím není optimální," říká závěrem.