A svěřencům Tomáše Hájka se zápas vydařil. Jihočechy porazili v poměru 4:1, a po výhře v Roudnici nad Labem si tak na své konto připsali druhou výhru v řadě.

„S výjimkou prvních patnácti minut se nám dařilo narušovat obranný blok soupeře a vytvářet si šance a naopak eliminovat možné brejky Českých Budějovic,“ uvedl k utkání spokojený kouč sokolovských fotbalistů.

Baník poslal do vedení ve 25. minutě z pokutového kopu Tůma, když se hostující obránce špatně zorientoval a zbytečným faulem nabídl domácím šanci ke skórování. Druhou branku Sokolova přidal ve 37. minutě Sláma, který tvrdou střelou zužitkoval důsledný presink Rozsívala a následné rychlé přenesení hry po ose Špak a Dan Martinec, 2:0.

Ani druhý poločas nezačal pro hosty zrovna ideálně. V 51. minutě se kopala další penalta po faulu na Špaka. Míč si na značku pokutového kopu postavil znovu Tůma a zvýšil již na 3:0. Zkázu pro hosty dokončil v 66. minutě svou druhou brankou v utkání Sláma, kterému nezištně přihrál po hrubé chybě českobudějovického obránce Rádler. Hosté poté v závěru již pouze kosmeticky upravili skóre.

FK Baník Sokolov SKP České Budějovice 4:1 (2:0).

Branky: 25. Tůma (PK), 37. Sláma, 54. Tůma (PK), 68. Sláma 60. Franěk.

Sokolov: T. Martinec (68. Rau) Chmelenský, Škoda, Tůma, Špak (82. Mašek) Kopecký (46. Radler), Kravar, D. Martinec (66. Šturm), Rozsíval (68. Fidler) Pachta Sláma.

České Budějovice: Hajdůšek Žyla (60. Franěk), Holý, Dudák, Schloff (73. Kolafa) Fajtl, Heller (51. Kodras), Solar, Mertl (68. Novotný) Polanský (73. Straka), Růžička.