„Dnešní utkání jasně ukázalo kvality Plzně. My jsme chtěli hrát zezadu a využít nějakých brejků. Nechtěli jsme dostat brzy gól, to se nám nepodařilo. Navíc jsme za chvíli dostali i druhou branku,“ omlouval se po utkání sokolovský středopolař David Vaněček.

Favorizovaná Viktoria vedla po poločase 2:0, přesto se domácí nevzdávali. „O přestávce jsme si říkali, že se pokusíme vstřelit gól, ať si lidi můžou alespoň zařvat. Chtěli jsme Plzeň trochu potrápit,“ přiblížil poločasové dění v kabině záložník Baníku.

To se nakonec podařilo. A byl to právě David Vaněček, který snížil na 3:1. „Pepa Dvorník tam šel do souboje, propadlo to a mně přistál míč na noze. Já jsem si jen zasekl obránce a poslal to na vzdálenější tyč, tak jak jsem chtěl,“ popisoval celou situaci jedinný domácí střelec zápasu.

Na sokolovském týmu také byla vidět někdy zbytečná nervozita. „Plzeň hraje ligu mistrů, hrají s Barcelonou, takže tam určitě nějaký respekt byl. Ve druhém poločase to z nás trochu spadlo. Možná jsme tam měli dotáhnout nějaké brejky a mohl být výsledek ještě lepší,“ litoval David Vaněček.