Baníkovci jsou v utkání jasným favoritem. Jenže o ošidnosti podobných papírových předpokladů se mnohokrát přesvědčili právě v Sokolově.

„O soupeři víme, že je to velice kompaktní celek, hráči jsou již delší dobu pospolu. Nachází se ve spodní polovině tabulky, ale určitě půjdou nahoru,“ upozorňuje trenér domácího celku Radoslav Látal, který mužstvo Vlašimi sledoval již několikrát na vlastní oči, například v Karviné. „Vedli po poločase 1:0 a hráli velice dobře.

Poté si ale dali vlastní gól ze standardní situace a utkání se zlomilo v jejich neprospěch,“ pokračuje kouč Baníku.
Vlašim má vyrovnané skóre 12:12 a nejen to napovídá o kvalitní ofenzivě. „Útočná fáze u nich převládá. Mají tam kvalitní hráče, mimo jiné Strnada, kterého znám ještě z Ostravy,“ přibližuje Látal.

Naopak Graffin má prozatím trochu problémy s obrannou hrou. „Dostali dvanáct branek, takže i to svědčí o tom, že ta jejich obranná fáze není tak propracovaná,“ přemítá kouč Sokolova.

Domácí ale nechtějí brát příliš ohled na soupeře, o to více se však chtějí soustředit na svůj vlastní výkon. „My chceme navázat na naše poslední výkony. Znovu neinkasovat branku, hrát dobře dopředu a vyhrát. Bude to ale těžké, čeká nás kompaktní soupeř,“ ví dobře Radoslav Látal.