V prvním poločase se ale Baníku příliš nedařilo. „Nedokázali jsme udržet míč na polovině soupeře, Kladenští se tak dostávali dlouhými nákopy do brejkových situací,“ přiblížil trenér Sokolova Tomáš Hájek. Své rychlé protiútoky sice domácí nedokázali využít, ale po chybě Sokolova v rozehrávce šli ve 36. minutě přece jen do vedení.

Po přestávce tak baníkovci museli dotahovat jednobrankový náskok domácího týmu. A to se jim také podařilo, již ve 47. minutě srovnal Sláma. „Poté si Kladno na několik minut vytvořilo nepříjemný tlak, který jsme se štěstím ustáli,“ pokračuje Hájek. Jenže v 60. minutě baníkovci znovu udeřili, když akci zakončil Matějíček, 1:2.

„Potom už jsme byli lepším týmem a vytvořili si herní převahu,“ říká trenér Baníku. A také se podařilo vstřelit třetí branku, jejímž autorem byl v 69. minutě Radler. Domácí Kladno dokázalo snížit až v nastaveném čase na konečných 2:3.
Sokolov si tak připsal druhou výhru v sezoně a patří mu ve skupině A 8. příčka. V neděli od 17 hodin se baníkovci představí znovu v domácím prostředí proti předposlednímu Berounu.

SK Kladno – FK Baník Sokolov 2:3 (1:0).
Branky Baníku: 47. Sláma (Radler), 60. Matějíček (Plechatý, Radler), 69. Radler (Pachta, Matějíček, Kravar). ŽK: 72. Kravar.
Sokolov: Martinec Tomáš (57. Rau) – Chmelenský (80. Fidler), Martinec Dan, Tůma, Špak (89. Kalous) – Matějíček (78. Škoda), Pachta, Kravar, Plechatý (90. Mašek), Radler – Sláma. Trenér: Hájek.