Fotbalisté druholigového Baníku Sokolov zahájili ve středu v 9 hodin ráno přípravu na jarní část sezony. Již o den dříve je však čekaly tradiční funkční testy na Fakultě sportu a tělesné vychově v Praze. „Testy dopadly velmi dobře, i váha je v pořádku. Hráči měli přes vánoční svátky nastaveny individuální tréninkové plány, kde běhali podle sporttestrů. Jsou dobře nachystaní,“ pochvaloval si trenér Radoslav Látal.

V týmu také došlo přes zimní přestávku k několika změnám. „Odešli Jirka Bertelman a František Kura, kteří jsou v Mostě na zkoušce a vypadá to, že tam zůstanou. Šilhanovi jsme ukončili smlouvu, s Mlikou jsme se naopak nedohodli na smlouvě. Šindelář se musel vrátit po hostování do Olomouce,“ vypočítává odchody sokolovský kouč. Hostování skončilo i Glaserovi s Hájovským, kteří ale zatím pokračují v přípravě s Baníkem.

V hornickém městě chtějí naopak také posílit kádr. „Máme vytipované nějaké hráče, hlavně do ofenzivy. Někteří jsou tady již na zkoušku. Momentálně jsou to z Plzně Krmenčík a Hrošovský, je tady znovu Pavel Besta, připravuje se s námi také Radomír Vlk z Vítkovic a Pavel Tvaroha z Mladé Boleslavi,“ pokračuje Látal, který do áčka vytáhl také pět hráčů z dorostu.

První přípravný zápas sehrají baníkovci již v sobotu. „Po konzultaci jsme přistoupili na to, že budeme znovu hrát Tipsport cup. V sobotu nastupujeme v Berouně proti Sezimovu Ústí, ve středu nás potom čeká zápas s Duklou Praha,“ přibližuje kouč Sokolova, který ale na zápasy zatím nechce brát ohled. „Momentálně jsme ve fázi hrubé přípravy, až do 11. ledna pojedeme dvoufázově. Do zápasů hráči půjdou z plného tréninku,“ říká.

Příležitost poprat se o místo v sestavě znovu dostanou všichni hráči kádru. „Máme tady spoustu hráčů, chci si je všechny vyzkoušet. Zaměříme se také na hráče, kteří byli v Karlových Varech, jako je Machek nebo Dvořák. Prověříme, jakou mají výkonnost. Kádr se bude postupně zužovat a nakonec se rozhodneme, koho tady necháme a koho ne,“ uzavírá Radoslav Látal.