Dlouho očekávaný a také odkládaný duel je na programu zítra od 14.00 hodin. Druholigový Baník v něm přivítá úřadujícího mistra Gambrinus ligy a účastníka Ligy mistrů Viktorii Plzeň.

Pro několik aktérů na obou stranách bude mít zápas velmi zajímavou příchuť. Mezi ně patří urostlý obránce Baníku Tomáš Hájovský. V Sokolově kroutí šestadvacetiletý rodák ze slovenské Lehoty pod Vtáčnikom již čtvrtou sezonu, s dvouletou pauzou právě v dresu Viktorie Plzeň, s kterou loni slavil zisk mistrovského titulu. Zítra tak bude mít o motivaci postaráno, a nejen on. „Určitě se na zápas hodně těším. I pro ostatní hráče tady v Sokolově je to veliká šance se ukázat,“ potvrzuje vytáhlý stoper.

Tradiční předzápasové špičkování s bývalými spoluhráči ale zatím neproběhlo. „Žádné hecování nebylo, uvidíme, co bude před zápasem. Každopádně se na kluky z Plzně těším,“ pokračuje Hájovský.

V minulém ročníku Ondrášovka cupu Sokolov vystavil stop pražské Spartě a zle potrápil i pozdějšího vítěze z Mladé Boleslavi. Středočeši museli v domácí odvetě smazat tříbrankové manko a postup si zajistili až v penaltové loterii. Hájovský věří, že i tentokrát může jeho tým favorita potrápit. „Určitě tady nějaká šance je,“ říká.

Přesto, že Viktorku má řádně přečtěnou, do možných taktických rad se nepouští. „Necháme to na trenérovi, co nám nakonec naordinuje,“ zůstává v klidu.
Cesta k možnému úspěchu však opět povede přes silné sokolovské zbraně. „Musíme znovu dobře bránit a čekat na to, že se nám podaří nějaký protiútok, nebo že nám vyjde nějaká standardní situace,“ myslí si obránce. Výsledek však tipovat nechce. „Já sám jsem na zápas zvědavý,“ dodává Tomáš Hájovský.