Domácí premiéra. Fotbalisté druholigového Baníku Sokolov se po výhře na Viktorii Žižkov představí poprvé v jarní části svým vlastním příznivcům. V sobotu v tradičních 10.15 hodin nastoupí proti exligovým Českým Budějovicím. „Mají ambice vrátit se zpět do Gambrinus ligy. Narazí na sebe soupeři, kteří patří k tomu lepšímu ve druhé lize. V tuto chvíli je to pro nás utkání jara,“ říká na úvod sokolovský trenér Aleš Jindra.

Podzimní část Fotbalové národní ligy Dynamu příliš nevyšla, skončilo až na pátém místě. V zimě ale Jihočeši překopali kádr, vyměnili trenéra. „České Budějovice mají svou kvalitu, chtějí u nás vyhrát, postoupit. Jde o to, jak si jim teď sedne mužstvo, které prakticky nově vybudovali,“ míní kouč Baníku.

Ten může být s prvním zápasem na jaře spokojen, v sobotu chce ale vidět od svých svěřenců ještě kvalitnější hru. „Připravujeme se svědomitě. Jsme rádi, že jsme na Žižkově zvítězili, ale pokud chceme uspět i proti Českým Budějovicím, musíme podat daleko lepší výkon,“ má jasno.

Na podzim Baník v Českých Budějovicích vyhrál 3:0, větší význam to ale pro sobotní měření sil podle Aleše Jindry mít nebude. „Pro nás to bude úplně jiný zápas, hrajeme doma. Navíc to bylo hodně specifické utkání, na začátku jsme přežili dvě velké šance soupeře a pak jsme sami udeřili. Odvíjet se to bude jinak, nemá to pro nás žádnou vypovídající hodnotu.“

Sokolovský klub před startem druhé poloviny soutěže avizoval změnu herního stylu. „Na Žižkově jsme si ověřili, jaké jsou naše možnosti, vyhodnotili jsme je. V sobotu je využijeme k tomu, abychom jsme vyhráli,“ říká Jindra, který má o soupeři dostatek poznatků. „České Budějovice jsme sledovali, našli jsme body, které budou klíčové, pokud je splníme, tak máme velkou šanci zvítězit. Musíme to ale naplnit,“ upozorňuje důrazně trenér Sokolova.

Domácí budou postrádat vykartovaného Hoffmanna, ostatní hráči jsou k dispozici. Trenér Aleš Jindra by také rád viděl zaplněné ochozy, ostatně klub snížil vstupné pro tento zápas na polovinu. „Chtěl bych diváky pozvat, bude to atraktivní zápas. My uděláme maximum pro to, aby odcházeli spokojeni,“ slibuje na závěr kouč Baníku.