„Těšíme se," přiznává trenér hornického celku Jiří Dreiseitl.

Tomu tak odpadá starost s motivováním hráčů. „Pokud přijede vedoucí tým tabulky, který k tomu předvádí hru jako Olomouc, tak hráči dobře vědí, že musí podat nadstandardní výkon," říká trenér Baníku.

Sigma je podle Dreiseitla hodně podobná například Táborsku. „Dlouhodobě hrají kvalitní fotbal, s hodně přihrávkami, s častým držením míče. Navíc se poučili z minulé sezony ve druhé lize a někdy hru zjednoduší. K tomu vědí, že pokud skončí na postupové pozici, tak první ligu hrát budou," odkrývá kouč Sokolova své poznatky.

Přes sílu soupeře nehodlá hrát Dreiseitl na 0:0. „To by byla špatná cesta. Uvidíme, co nám soupeř dovolí, ale budeme se samozřejmě tlačit za tím, abychom vstřelili branku. Olomouc to potom může vyvést z míry," nastiňuje.

V posledních zápasech Baník srážely individuální chyby. „Pracujeme na koncentraci hráčů. Bude to hodně o bojovnosti, která někdy může předčít kvalitu. Musíme dát do utkání maximum. Po dlouhé době navíc nejsme favorité, to nám může sedět. Proti silným soupeřům se nám daří," burcuje kouč......