Poslední domácí utkání podzimu mají před sebou fotbalisté druholigového Baníku Sokolov. V 15. kole soutěže hostí třináctý celek tabulky, MFK OKD Karvinou.

V sobotu v Opavě získal Baník tři body, ale předchozí dva domácí duely překvapivě prohrál, svěřenci Aleše Jindry tak jdou do sobotního duelu s jediným cílem. „Máme velkou touhu a odhodlání ty porážky odčinit, hlavně ta s Pardubicemi nás hrozně mrzí, uděláme maximum pro to, abychom tentokrát vyhráli," říká rezolutně trenér Baníku Aleš Jindra.

Karviná se zatím potácí na spodku tabulky, před sezonou ale měla úplně jiné cíle. „Mají velmi široký kádr kvalitních hráčů. Netajili se tím, že chtějí hrát o nejvyšší příčky, i o postup, začátek sezony jim ale nevyšel, vyměnili i trenéra," přibližuje Jindra.

A změna na lavičce zřejmě Karviné prospěla. „Jsou na tom daleko lépe, co se týče týmového ducha, na jejich výkonech je to znát. Viděl jsem je v Olomouci, byli jednoznačně lepší než domácí HFK," upozorňuje kouč Sokolova.

Ke svým technickým přednostem, kvalitní práci s míčem a rychlosti Karvinští přidali další prvky nezbytné pro moderní fotbal. „Udělali velký pokrok v nasazení a bojovnosti. Je to markantní rozdíl, v tom mě překvapili," konstatuje Jindra.

Tón v mužstvu ze severu Moravy udává Gonda, Fišer, Mikula, Mišinský, nebo Vrána. „Vytváří si hodně šancí, často v utkáních vedou, ale nedokáží zápas dovést do vítězného konce," odpozoroval trenér Baníku.

Ten své hráče na Karvinou znovu detailně připravil i po taktické stránce, prozradit, co bude na hosty platit, však nechtěl. „Máme přichystané některé věci, ale ty si nechám zatím pro sebe," omluvil se.

Podle Aleše Jindry, který bude mít k dispozici kompletní kádr, bude ale klíčová hlavně stoprocentní koncentrace jeho svěřenců. „Věřím, že pokud se na utkání budeme plně soustředit, tak jako před týdnem v Opavě, tak bychom ho mohli zvládnout," přeje si.

Karvinští fotbalisté letos na hřištích soupeřů ještě nevyhráli. „Doufám, že to budeme moct říct i po víkendu," říká Aleš Jindra na závěr.