Místo soboty dopoledne, neděle 17 hodin. V Sokolově se půjde na fotbal v netradiční den i hodinu. Na vině je finále Českého poháru mezi Spartou Praha a Viktorií Plzeň. 27. kolo Fotbalové národní ligy tak muselo ustoupit. Přitom původně se mělo hrát až v úterý, tento nesmysl byl naštěstí smeten ze stolu. „Je to rozumné, žádný druholigový klub ve finále není,“ kvituje změnu kouč Baníku Aleš Jindra.

Posunutí domácího zápasu na netradiční neděli jako komplikaci sokolovský trenér nevidí. „Není to nějaký výrazný problém, venku také hrajeme v neděli. Přizpůsobili jsme tomu tréninkový plán. Doufám, že tedy zachytíme začátek utkání,“ směje se.

K dispozici bude mít sokolovský trenér kompletní kádr, na hřišti potom nepříjemného protivníka. „Vltavín je nevyzpytatelný soupeř, navíc s ním máme špatnou zkušenost,“ poznamenal Jindra.

Na mysli má podzimní blamáž. Baník na půdě tehdy jasně posledního celku soutěže inkasoval tvrdý knockaut, prohrál 4:0. „Chceme to samozřejmě odčinit, na zápas se zodpovědně připravujeme,“ zdůrazňuje kouč horníků.

Otázkou je, s čím Vltavín, jehož osud ve druhé lize je prakticky zpečetěn, přijede. „Nevíme, v jakém jsou rozpoložení. Záleží na tom, jestli budou bojovat alespoň o teoretickou šanci na záchranu, nebo nastoupí uvolnění a přijedou si sem zahrát fotbal,“ přemítá Jindra.

Tak či onak, Baník hraje před svými příznivci, podle toho má utkání vypadat. „My musíme být ti, kteří něco vytvoří,“ dobře ví trenér Sokolova.