Minulé kolo padli na hřišti posledního, teď je čeká na domácím trávníku předposlední tým tabulky. Podaří se svěřencům Aleše Jindry napravit pošramocenou reputaci? Těžko říct. Každopádně jedno je jisté, celek Bohemians Praha baníkovci určitě nepodcení.

Pražané působí na hřištích soupeřů zatím velmi odevzdaně. Z šesti zápasů získali jediný bod, a to v derby na půdě Viktorie Žižkov. Navíc venku dokázali zatím vstřelit pouze čtyři branky, zatímco osmnáctkrát inkasovali.

Jenže střížkovská Bohemka pojede do Sokolova s pozvednutým sebevědomím, v posledním zápase si totiž v domácím prostředí vyšlápla na vedoucí Hradec Králové. „Budou dobře bránit a čekat na nějakou naši chybu nebo nějakou brejkovou situaci, tak jako to praktikovali v minulém utkání, kdy porazili lídra tabulky,“ předjímá sokolovský kouč Aleš Jindra.

Očekávat se dá velmi těžký duel. Hra, kterou budou chtít v hornickém městě Bohemians praktikovat, Baníku právě nesedí. „To je pravda, ale tady se již v naší situaci nehraje na žádné ano, ne, co kdyby. My musíme jednoznačně odčinit velký nezdar ze hřiště Vltavínu. Očekávám od hráčů úplně jiný přístup a zároveň věřím, že pokud podají svůj obvyklý standard, co týče ochoty běhat a pracovat, tak budeme úspěšní,“ říká Jindra rezolutně.

Problémy však mají „horníci“ se sestavou. „Není to ideální, vypadává nám pět hráčů základní sestavy, ale s tím si musíme nějak poradit,“ odmítá trenér Baníku výmluvy.

V sokolovském dresu by se přesto měl objevit David Vaněček, který kvůli zranění odstoupil ze zápasu na Vltavínu, svou příležitost zřejmě dostane Jankovský, nebo Jurdík.