Po domácí remíze s Vlašimí se již dnes představí na půdě Ústí nad Labem. Severočeši zůstali v prvním kole FNL bez bodů, ve Frýdku-Místku padli 2:1. „Je to soupeř, který vyměnil trenéra, prošli také určitou reorganizací, nicméně podařilo se jim udržet kostru mužstva kolem Peterky, Martykána a Zukiče… I když jim to ve Frýdku nevyšlo, tak budou

pomýšlet na přední místa tabulky," míní trenér Sokolova Jiří Dreiseitl.
Ten má tradičně sou- peře řádně nastudova- ného. Tím, že mají dobře na- mixovaný tým, střídají fáze. Když jsou na míči, snaží se dobře rotovat, ale dokáží hru i výrazně zrychlit náběhy za obranu. Z druhé vlny mají výborný protiútok. Někdy je jejich hra méně čitelná. Ústí vede zkušený trenér Jiří Skála, který má zkušenosti i z Plzně, jsou dobře organizovaní a vyvážení směrem dopředu i dozadu," odkrývá kouč Baníku své poznatky.
Jaký zní sokolovský recept na úspěch v utkání? „Důležité bude vyvarovat se

individuálních chyb, které jsme předvedli doma s Vlašimí, celkově s nimi nemůžeme v sezoně uspět," upozorňuje Dreiseitl.
Ten hodlá na severu Čech

znovu praktikovat svůj fotbal. „Chceme jim vnutit svoji hru, dostat je pod tlak. Potom bude jejich obrana chybovat. Základ je ale samozřejmě získat střed hřiště, mít míč a vytvořit nápor na jejich šestnáctku," pokračuje. „A samozřejmě vyvarovat se chyb," zdůrazňuje ještě jednou trenér Sokolova.
Obejít se Jiří Dreiseitl bude muset bez jednoho z klíčových hráčů, kapitána Víta Vrtělky, který si natrhl sval. „V týdnu se zranil, minimálně na čtyři týdny s ním nemůžeme počítat," lituje kouč hornického celku.

Jestli tento vynucený zásah do sestavy Baníku bude jedinou změnou, sokolovský trenér neprozradí. „Ještě uvidíme," nechává si otevřený prostor pro případné přeskupení.