Zlínu se zatím příliš nedaří. Osmá příčka je za očekáváním příznivců Zlína. Ševci sice dokázali doma porazit Viktorii Žižkov a naplno bodovali také na hřišti nováčka v Kolíně, ve zbylých třech zápasech se však nedokázali vůbec gólově prosadit. Proti Třinci a Pardubicím však ani neinkasovali, a tak brali alespoň bod. Z Varnsdorfu se však vrátili s třígólovým přídělem. Protrhnout střeleckou smůlu se Zlínu nepodařilo ani v pohárovém duelu proti prvoligovému Slovácku, tomu podlehl 0:4. „Může se to tak zdát, ale v každém utkání si vytvoří množství brankových příležitostí, nemyslím, že by to byl nějaký problém, prostě jim to tam nespadlo," míní kouč Sokolova Daniel Šmejkal.

Zároveň však věří, že „ševcům" ještě nějakou dobu střelecká nemohoucnost vydrží. „Doufám, že to bude ještě pokračovat," směje se.

Síla sobotního soupeře je ale zřejmá. „Čeká nás kompaktní, velmi silný tým. Pro Zlín to platí zejména v domácím prostředí," je si vědom trenér Baníku. Výhoda vlastního hřiště také hrála významnou roli ve vzájemných zápasech v posledních dvou sezonách. Vždy se radovali z výhry domácí. Sokolov chce statistiku prolomit. „Chceme uspět, na utkání se těšíme," potvrzuje Šmejkal.

Rovněž jeho svěřenci ale v posledních zápasech střeleckou muškou neoslnili. Žižkovu nedali gól, stejně tak nedokázali dopravit míč do sítě Dukly Praha v přípravném utkání.

Potěšil však návrat Zbyňka Vondráčka, který s obličejovou maskou odehrál proti Dukle celý zápas. „Připravuje se již s námi. Rozhodnutí, jestli ve Zlíně nastoupí, uděláme po pátečním tréninku," prozradil na závěr lodivod sokolovského Baníku.