Tři kola chybí do konce sezony ve Fotbalové národní lize. Hráči sokolovského Baníku míří o víkendu na hřiště soupeře. Po domácí výhře nad pražským Vltavínem je čeká nejen další celek ze samého spodu tabulky, ale opět také z hlavního města. Svěřenci Aleše Jindry navštíví v sobotu dopoledne stánek střížkovských klokanů, tedy Bohemians Praha. „Je to podobný soupeř jako Vltavín. Jsou již jistým sestupujícím, to znamená, že budou hrát uvolněně. V tom to bude zvláštní, budou chtít ale vyhrát,“ říká na úvod trenér Sokolova.

Bezstarostný přístup Bohemians je zrádný. „Může to být naše výhoda i nevýhoda. Záleží na nás jak se na to připravíme, především mentálně, hlavou. Pokud něco podceníme, můžeme i prohrát,“ varuje Jindra. A podobnou premiéru si chce nechat kouč Baníku ujít. Bohemians totiž doma v jarní části z pěti odehraných zápasů nezískali ani bod. Vstřelili jedinou branku a rovnou čtrnáctkrát inkasovali.

Poznatky o Pražanech sbíral sokolovský asistent Jiří Dreiseitl, ten Bohemians sledoval v posledním domácím utkání proti Ústí nad Labem. „Jejich hra se příliš nemění. Jsou to hráči sesbíraní z různých mužstev, kteří se ve svých mateřských klubech neuplatnili. Jsou schopní prohrát doma o tři branky a potom například vyhrát ve Varnsdorfu,“ upozorňuje Jindra.

Jedna výrazná změna oproti utkání s Vltavínem se rýsuje. Tou je terén. „Měl by být stoprocentně lepší. Proti Vltavínu to bylo hodně náročné, jsem rád, že jsme duel zvládli,“ poznamenal lodivod Sokolova. V Praze se bude muset Aleš Jindra obejít bez záložníka Jakuba Dvořáka, který je po operaci menisku. Zranění kotníku nepustí na hřiště ani Aleše Ivaska.