Hostům patří prozatím v tabulce třetí příčka s tříbodovou ztrátou na vedoucí duo Ústí nad Labem, Bohemians Praha. A pozor. Jihlava hraje v letošním ročníku druhé ligy zatím lépe venku než doma. Na hřištích soupeřů svěřenci Romana Pivarníka ze šesti zápasů jen jednou prohráli. Ve zbylých utkáních vybojovali dvě remízy a tři výhry. A do Sokolova si Vysočina jede pro další tři body.

Jejich cíle jim ale budou chtít pochopitelně domácí překazit. „Půjdeme do utkání s tím, abychom vyhráli, protože nechceme opustit příčky v popředí tabulky,“ potvrzuje sokolovský asistent Jiří Neček, který ale ví, že jeho celek čeká velmi těžký soupeř. „Vyhlásili útok na postup. Je to výborný tým, velmi silný v útočné fázi. Na to si budeme muset dát pozor,“ upozorňuje.

Ke kvalitní podívané by mohl přispět i lehce mokrý trávník. „Já osobně jsem to měl vždycky radši. Fotbal je potom rychlejší, záživnější, padá více gólů. Pro oba dva soupeře to bude stejné. Jihlava je herní, mohl by se hrát dobrý fotbal,“ věří Jiří Neček.
Otázkou zůstává zda se v domácím dresu již objeví oba absentéři z posledních duelů, František Dřížďal a Jakub Blažek, kteří jsou v rekonvalescenci.

S Viktorií Plzeň 12. listopadu
Dlouho odkládaný duel 3. kola Ondrášovka cupu, ve kterém sokolovský Baník přivítá úřadujícího mistra Gambrinus ligy z Plzně, zná konečný termín. Duel Českého poháru se odehraje v sobotu 12. listopadu od 14 hodin v Sokolově. Změny tak doznaly i další zápasy Baníku. Utkání 14. kola v Mostě bude sehráno již v sobotu 5. listopadu od 14 hodin, na Střížkově se Sokolov představí v rámci 15. kola ve středu 9. listopadu rovněž ve 14 hodin.