Plzeň nemůže nastoupit v Sokolově v plné síle, trenéru Pavlu Vrbovi bude chybět pětice reprezentantů, Petržela, Kolář, Pilař, Jiráček a Darida. Navíc při ligovém utkání v Praze se Slavií utrpěli zranění Limberský a Bystroň.
„Kvůli naší nabité termínové listině to nešlo jinak, nedá se nic dělat. Šanci v utkání v Sokolově dostanou hráči, kteří dosud takovou příležitost nedostávali.

A je na nich, aby mě přesvědčili, že právě oni do sestavy patří. Věřím, že máme silný kádr a utkání zvládneme,“ uvedl kouč Viktorie Pavel Vrba.
Před svůj tým staví jediný cíl, postup do dalších bojů Ondrášovka Cupu. „Po zisku mistrovského titulu je to nejschůdnější cesta, jak se kvalifikovat do pohárové Evropy. Jako vítěz domácího poháru se můžeme dostat do třetího předkola Evropské ligy,“ je si vědom Vrba.

Sokolovský Baník považuje za silného protivníka. „Baník se umí na pohárové zápasy s prvoligovými celky připravit, vloni vyřadil pražskou Spartu. Kvalitou je srovnatelný s některými prvoligovými mužstvy. Čeká nás těžký zápas,“ tuší velkou bitvu Vrba.

Komplimenty nešetří ani druhá strana. „Přivítáme účastníka Ligy mistrů. Pro naše hráče to bude svátek a my chceme, aby si ho užili,“ říká kouč Baníku Radoslav Látal.

Sokolovský trenér absenci pětice reprezentantů v mužstvu Viktorie za výhodu pro svůj tým nepovažuje. „Plzeň má spoustu kvalitních náhradníků, ať je to Fillo, Ďuriš, Trapp či Řezník. Tito hráči reprezentanty nahradí, budou chtít dokázat, že do sestavy patří,“ říká Látal.

Plzeň považuje za vysokého favorita, ale dopředu se nevzdává. „Viktorii nedáme nic zadarmo. Hráče na zápas připravíme a bude na nich, jak se se sílou soupeře vypořádají,“ dodává trenér Látal.

Utkání má pikantní příchuť pro řadu hráčů obou týmů. V Plzni hráli v minulosti baníkovci Mlika, Hájovský, Dvořák, Javorský, Blažek či Vaněček. V Sokolově naopak působili viktoriáni Jiráček s Daridou, kteří ale kvůli reprezentačním povinnostem nenastoupí. A z Baníku přišel do Plzně také generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

V Sokolově se očekává početná divácká kulisa, i když své může sehrát neúčast reprezentantů v dresu Viktorie a chladné počasí. „Návštěvnost může ovlivnit také výsledek baráže národního mužstva s Černou Horou. Pokud dopadne dobře, věřím, že se lidé přijdou podívat i v sobotu,“ míní sportovní ředitel Baníku Vítězslav Hejret.