„Probíhá to již tradičně, v pátek v sedm hodin ráno vyrážíme směr Opava, po cestě se najíme, večer tam máme v 17 hodin trénink, stejně jako lehčí v sobotu dopoledne,“ přibližuje program mužstva trenér Radoslav Látal.

Po překvapivé domácí porážce s Vlašimí mají Sokolovští ve Slezsku jediný cíl. „Budeme se snažit odčinit tuhle ztrátu bodů. Mě osobně to strašně mrzelo, těžko jsem se s tím vyrovnával, protože jsme mohli na špici tabulky trošku odskočit, ale znovu jsme poslední krok neudělali,“ lituje kouč Baníku.

Slezané na svém pažitu vsázejí hlavně na standardní situace. „Na ty si budeme muset dát pozor. Rozhodli takhle zápasy se Spartou, Vlašimí i Ústím, již z nich dali osm branek,“ upozorňuje Látal, podle kterého je cesta k úspěchu jasná. „Nesmíme se dostat pod tlak, musíme se vyvarovat faulů v blízkosti velkého vápna a naopak musíme hrát aktivně dopředu,“ přeje si.

S jakým výsledkem bude Radoslav Látal spokojen? „Každý zápas chceme vyhrát, ale víme, že cestujeme na horkou půdu. Těžko se to takhle popisuje, každý zápas se vyvíjí jinak, nakonec budeme možná spokojení i s bodem,“ říká závěrem.