„Pro hráče to bylo hodně zajímavé utkání s druholigovým týmem a také velký skok, když velká část, ještě loni hrála dorosteneckou ligu,“ poukazoval na úvod trenér Baníku Sokolov Vít Vrtělka.

A právě Sokolov nezachytil začátek utkání, když skóre duelu otevřel již ve 13. minutě Václav Prošek, který zajistil Ústí nad Labem jednogólový náskok.

„Do zápasu jsme opět naskočili z plné přípravy, ale to je pro všechny týmy v tomto období stejné. Bohužel jsme relativně obdrželi brzo branku, i přesto jsme podali dobrý výkon, plný bojovnosti a nasazení,“ pochvaloval si Vrtělka.

„Škoda jen, že nejsme nebezpeční dopředu, to nám chybí,“ zklamaně přidával Vrtělka.

Po změně stran přidalo Ústí druhou branku, a to v samém závěru, když tečku udělal v 90. minutě v podobě druhé trefy obávaný snajpr Anton Krutogolov.

„I přes prohru ukázali hráči, že dobře pracují, hlavně se nám dařila organizace hry dozadu. Navíc se duel odehrál v dobrém tempu a splnil svůj účel,“ hledal pozitiva na porážce sokolovský kouč.

„Protočili jsme během zápasu sedmnáct hráčů, takže obě sestavy, které nastoupily byly odlišné, i přesto podaly dobrý výkon. Musíme pouze zapracovat na zakončení a finální kombinaci, abychom byli pro soupeře nebezpeční,“ narážel trenér, kde jeho tým v současné době tlačí pověstná bota.

Třetí přípravný duel pak čeká nově tvořící se sokolovský výběr již tuto středu 5. srpna od 18 hodin, kdy Baník vyzve v rámci derby Ostrov.

„Opět dostanou šanci všichni hráči, kteří budou k dispozici. Doufám, že hráči již přenesou na hřiště věci z tréninkových jednotek, to bude hodně důležité,“ dodal závěrem své přání trenér Baníku.

FK Ústí nad Labem – Baník Sokolov 2:0 (1:0). Branky: 13. Prošek Václav, 90. Krutogolov Anton.

FK Baník Sokolov, I. poločas: Dvořák – Hackl, Krlička, Veverka, Stockner, Fišer, Šulc, Ptáček, Dubnický, Horvát, Procházka; II. poločas: Fiala – Dotzauer, Sýkora, Krlička, Čermuš, Foldeš, Veverka, Veselý, Frič, Šulc, Dubnický.