Do utkání jsme vstoupili dobře, zachytili jsme tempo Varnsdorfu," pochvaloval si sokolovský trenér Daniel Šmejkal. Hned v 11. minutě mohli jít jeho svěřenci do vedení, gólman Severočechů se za střelou Přeučila jen otáčel, ale tu zastavila tyč.

V 18. minutě se již skóre měnilo, míč však musel vytahovat ze své sítě gólman Sokolova Belaň, poté co si Kvída zpracoval balon po centru Daníčka a vystřihl parádní nůžky – 1:0. „Z první standardní situace jsme inkasovali, to domácím pomohlo," poznamenal kouč Baníku.

Ve zbytku poločasu byl Varnsdorf aktivnější. „Postupně převzali iniciativu a posledních patnáct minut nás zatlačili," přiznal Šmejkal. Šanci domácího Daníčka ale zmařil včasným vyběhnutím brankář hornického celku Belaň, projektil Durděviče se mezi tři tyče nevešel. Jednobrankový náskok tak Varnsdorf nezvýšil.

Krátce po začátku druhé půle se naopak podařilo hostům vyrovnat, když si našel míč po závaru před domácí brankou Kratochvíl. „Začali jsme znovu aktivně, gól nám pomohl," uvedl lodivod Sokolova.

Další branka už do závěrečného hvizdu nepadla. „Třicet minut bylo vyrovnaných, ke konci zápasu nás ale domácí znovu zatlačili, Breite nastřelil břevno. Paradoxně jsme potom mohli vstřelit z brejku vítěznou branku, závěr utkání už byl hektický," popisoval Daniel Šmejkal.

Konečnou remízu 1:1 považuje trenér Baníku za spravedlivou. „Až tolik brankových příležitostí na obou stranách nebylo, terén po kalamitě, co tady byla, dělal oběma týmům malinko problémy," uzavřel ohlédnutí za zápasem na severu Čech.

K dalšímu utkání nastoupí sokolovský Baník netradičně v neděli, kdy v 10.15 hodin přivítá na svém trávníku celek Karviné.

Varnsdorf – Sokolov 1:1 (1:0). Branky: 18. Kvída – 47. Kratochvíl. Rozhodčí: Nenadál – Urbam, Štěrba. ŽK: 1:3. Diváci: 785.
Varnsdorf: Porcal – Kvída, Zieris, Zbrožek, Tvaroha – Rudnytskyy (65. Dordič), Janoušek (11. Ďurděvič), Kotiš (74. Martan), Daníček, Breite – Jurča. Trenér: Frťala.
Sokolov: Belaň – Urma, Vondráček, Hofmann, Blažek – Machek, Kratochvíl (68. Dvořák), Čada, Kosak (78. Dřížďal) – Přeučil, Pouček (84. Šamánek). Trenér: Šmejkal.