„Odjíždíme v sobotu kolem desáté hodiny dopoledne s přestávkou v Praze, kde se naobědváme a odtrénujeme,“ přibližuje trenér Aleš Jindra.

Karviná má k dispozici stabilizovaný a také poměrně kvalitní kádr. „Nadstandardní hráč na naši druhou ligu je Vladavič, mají tam ale řadu dalších kvalitních fotbalistů,“ upozorňuje kouč Baníku.

Celek ze severu Moravy myslí již několik let na první ligu. „Je to dlouhodobě ekonomicky velmi dobře zajištěný klub. Mají ty nejvyšší ambice, ale zatím se jim nedaří je naplnit. Letos jsou ale poměrně úspěšní,“ odpozoroval Jindra.

Karviné patřila v tabulce čtvrtá příčka s dvoubodovým náskokem na Sokolov. „Měli i štěstí, že získali tři body kontumací utkání s Pardubicemi, kdy za Východočechy nastoupil neoprávněně hráč,“ osvětlil trenér Baníku.

Jenže to už zase neplatí. Pardubice se odvolaly a body jim byly aktuálně vráceny. V tabulce druhé ligy tak Karviná spadla na sedmou příčku hned za Baník, na který ztrácí jeden bod.

Konec podzimu se blíží, výsledek duelu bude důležitý pro postavení mužstev v poločase soutěže. „Rozhodující bude, jak se popasujeme s jejich fotbalovostí. Jak dokážeme eliminovat jejich tvořivou hru, jejich technický fotbal,“ hledá recept na úspěch Jindra.

Ten musel v minulém utkání sestavu doslova látat, teď to nemá být o mnoho lepší. „Na jednu stranu se vrací po karetním trestu Šamánek, na druhou nám přibyl mezi zraněnými David Čada, který má tržnou ránu na noze a tento týden netrénoval,“ hořekuje lodivod hornického celku.

Případná absence sokolovského záložníka bude zřejmě hodně znát. „Je tam zatím velký otazník, byla by to samozřejmě citelná ztráta,“ potvrzuje Jindra.

Na severu Moravy tak budou hosté spoléhat především na kolektivní výkon. „Musíme se semknout. Věřím, že hráči, kteří dostanou šanci, odehrají dobrý zápas a budeme celkově úspěšní. Nebudeme naříkat,“ říká bojovně sokolovský trenér.

Ten bude vzhledem k problémům s kádrem výjimečně spokojen i s bodem. „Já chci vždycky zvítězit, ale tentokrát budu za úspěch považovat bod,“ přiznal Aleš Jindra.