Pod žižkovský vysílač se v neděli vypraví fotbalisté druholigového Baníku Sokolov. Na hřišti Viktorie Žižkov nastoupí dopoledne proti nováčkovi Fotbalové národní ligy, celku Slavoj Vyšehrad.

Vyšehradu patří v tabulce se ziskem pěti bodů desátá příčka. Svěřenci bývalého dlouholetého obránce Sparty Praha a českého reprezentanta Jiřího Novotného mají výrazně záporné skóre, vedle pěti vstřelených branek hned dvanáctkrát inkasovali. To Sokolov má bilanci obrácenou, devět vstřelených a čtyři obdržené góly. „Vstup do soutěže pro ně není jako pro nováčka úplně tak špatný, i když posbírali mančaft na poslední chvíli. Není to špatně složené mužstvo, teď tam přišel Blažek, kdysi velmi talentovaný útočník v Liberci," zamýšlí se nad dalším protivníkem Baníku sokolovský asistent Jiří Dreiseitl.

Přesto jsou hosté v utkání favoritem, otázkou zůstává, jestli papírové předpoklady potvrdí. Oba týmy se totiž potkaly již v přípravě a Vyšehrad na svém hřišti v Krči vyprovodil Baník výsledkem 3:0. „Je to hodně agresivní soupeř, osobní souboje nevynechávají, s tím se musíme hlavně vyrovnat, mají také nebezpečné standardní situace," upozorňuje asistent trenéra Šmejkala.

Ústřední postavou Pražanů je záložník Miroslav Podrazký, ostřílený jednatřicetiletý harcovník s bohatými zkušenostmi z nejvyšší soutěže bude mít navíc postaráno o motivaci, na západě Čech totiž tři sezony působil. „Může to na něm stát, už na Žižkově předváděl, že když kolem sebe má mladé, běhavé hráče, tak dokáže režírovat tempo hry a rozdávat balony," přikyvuje Dreiseitl.