Po dvou remízových domácích utkáních se fotbalisté druholigového Baníku Sokolov vypravili znovu na hřiště soupeře. Opět putovali na sever Čech. Venku se však Baníku zatím na jaře nedaří. Po porážce ve Varnsdorfu nebodovali baníkovci ani v Ústí nad Labem, navíc opět nedokázali vstřelit gól.

Přitom svěřenci Aleše Jindry nezačali na půdě ústecké Army špatně. V 7. minutě se dostal po centru do domácí šestnáctky k zakončení Vaněček, ale míč v těžké pozici netrefil ideálně a mířil pouze nad branku.

Severočeši se prosazovali jen velmi obtížně, to platilo po první půlhodinu hry. Potom zahrozil Markytán. Jeho střelu ještě sokolovská obrana dokázala zblokovat, ale při závaru ve 33. minutě již hosté nedokázali pohlídat Smolu, který poslal hlavičkou domácí do vedení.

Ve zbytku prvního poločasu měli navrch Ústečané, to však již hrál Sokolov bez zraněného Glasera, kterého nahradil Dvořák.

Po přestávce hornický celek zvýšil svou aktivitu, Kuzmanovič však Nováka nepřekonal, vyrovnat se Baníku nepodařilo ani po nebezpečné situaci v 55. minutě, kdy „Armu“ zachránila tyč.

Domácí však postupně znovu srovnali s hosty krok a v 77. minutě udeřili podruhé. A opět u toho byl Smola. Tentokrát však po svém průniku předložil ideálně míč Veverkovi, který neměl příliš práce s jeho umístěním mezi tři tyče. „Tohle kdybych nedal, tak bych ani nemohl hrát fotbal,“ smál se po utkání úspěšný střelec.

V dalším utkání nastoupí sokolovští fotbalisté v sobotu doma proti Frýdku-Místku.