Střetnutí třetího s patnáctým týmem tabulky začalo pro favorita šokem. Už ve čtvrté minutě propálil Vejmolu Selnar a Sokolovští šli do vedení.

Vysočina se dlouho nemohla prosadit, do vápna hostů létal jeden centr za druhým, chyběla však přesnost i důraz v zakončení.

Jako například ve 32. minutě, kdy na Smejkalův centr v dobrých pozicích nabíhala hned dvojice hráčů, ani jeden však míč nezasáhl. Jindy zakončující hráči nepřetlačili obránce nebo mířili nepřesně.

Přesto domácí do přestávky dokázali vyrovnat. Z hranice vápna část tlaku z týmu sejmul přesnou střelou Vaculík.

Po obrátce Jihlavané přidali, před sokolovskou svatyní to vřelo a záhy do ní také udeřilo. Další centr Smejkala si tentokráte Jawo našel a strhl vedení na stranu svého týmu – 2:1.

Domácí pokračovali v tlaku, ten však postupně opadal, Sokolov naopak začal výrazněji usilovat o srovnání manka. Baníci nejprve poslali míč do sítě z ofsajdu, jedenáct minut před koncem pak Čihákovu gólovou střelu famózně vyrazil Vejmola.

Téměř z protiútoku pak Jihlavané rozhodli. Rezek přiťukl míč Vaculíkovi a kapitán Vysočiny svojí druhou brankou v zápase uklidnil spoluhráče.

JIHLAVA – SOKOLOV 3:1

Branky: 43. a 81. Vaculík, 56. Jawo – 4. Selnar. Rozhodčí: Klíma – Kotalík, Dohnálek. ŽK: Štípek, Hošek. Diváci: 873. Poločas: 1:1.

Jihlava: Vejmola – Svoboda (46. Novotný), Tlustý, Pojezný, Javůrek – Vaculík, Lacko – Smejkal, Fortelný (84. Koubek), Mikuš (72. Rezek) – Jawo.

Sokolov: Šiman – Šmehyl, Hošek, Čihák, Jakub Dvořák II. – Machuča, Stropek – Štípek (85. Fišer), Selnar (88. Šulc), Machek – Štursa (62. Vávra).