Baník sice na severu Moravy poslal ve 27. minutě do vedení Červenka, domácí však dokázali v poslední minutě prvního poločasu vyrovnat Janíčkem a krátce po přestávce ve 47. minutě vstřelit vítěznou branku Budínským.

„Musím přiznat, že jsem se trochu obával, aby se v našem utkání nezrodil některý z pátečních výsledků," vtipkoval už po utkání trenér Karviné Jozef Weber. „Přeci jen měli jsme proti sobě kvalitního soupeře," dodal. Jen pro připomenutí v pátek doma prohrálo Ústí s Táborskem 0:4, a Opava s Pardubicemi dokonce 0:5…

Domácí byli v první půli nebezpečnější, ale své šance neproměnili. Sokolov naopak ano, a ještě trefil tyč po ráně Ouedraoga. „Vstup patřil nám. Měli jsme tam opravdu kvalitní desetiminutovku, ale nic jsme z ní nevytěžili. To je trochu škoda, protože i v dalším průběhu zápasu jsme tam měli spoustu situací, které si zasloužily gól," pravil dále trenér Karviné.

Jeho tým srovnal v poslední minutě první půle po rohu. „Obrovská škoda. Ale Karviná do standardek chodila ve více lidech, zahrála to opravdu dobře. Vůbec celé utkání bylo vedeno ve velmi dobrém tempu, nechyběla tomu kvalita, nasazení, mělo to vysokou úroveň, o kterou jsme se snad přičinili také my. Škoda že jsme tady na bod nedosáhli. Aspoň ten jeden jsme si zasloužili," litoval po zápase trenér Sokolova Daniel Šmejkal.

Sokolov měl celý druhý poločas na to, aby dokázal vyrovnat. Od 47. minuty totiž prohrával poté, co domácí předvedli pěknou akci, při níž kapitán Eismann přesně odcentroval na hlavu zakončujícího Budínského.