Zápas ve Šluknovském výběžku však nezačal pro hosty vůbec dobře. Již ve 4. minutě inkasovali. „Již v předzápasové přípravě jsem upozorňoval hráče na začátek utkání, protože i v Třinci nám nevyšel. Samozřejmě jsme tam ale zase udělali hrubku. Hájovský tam podklouzl na trávě a domácí postupovali ve dvojici ze strany sami na branku,“ zlobil se trenér sokolovských fotbalistů Radoslav Látal.

Paradoxně obdržená branka vyburcovala sokolovské hráče k lepšímu výkonu a brzy přišlo vyrovnání, které tak ukončilo čtyřzápasovou neprůstřelnost domácího gólmana Porcala. „Inkasovaná branka nás spíše nakopla, vytvořili jsme si šance a Mlika v 19. minutě vyrovnal,“ pokračuje již spokojenější Látal.

Od vyrovnávací branky také hosté prakticky převzali otěže zápasu. „Utkání jsme měli pod kontrolou. Trošku mě mrzí, že jsme nedotáhli naše brejky do konce, mohli jsme rozhodnout o osudu zápasu již dříve,“ litoval kouč Baníku.

Nakonec ale přece jen hosté strhli v 71. minutě výhru na svou stranu po tečované střele Davida Čady. „Až na jednu střelu jsme Varnsdorf ve druhém poločase do vážnější šance nepustili, dobře jsme bránili. Naše obranná činnost se po přestávce rapidně zlepšila,“ pokyvuje Látal.

Zlepšení defenzivy ale předcházela přestávková domluva. „Musel jsem tam trochu zvýšit hlas, protože tam nemůžeme dělat pořád takové hloupé chyby a zbytečně si tak zápas komplikovat,“ znovu důrazně upozorňuje trenér Sokolova.

V nastaveném čase potom pečetil výhru Baníku střídající Marián Geňo, a cíl přivézt ze severu Čech další body se tak podařilo splnit. „Chtěli jsme samozřejmě bodovat, ale měli jsme respekt k soupeři, který porazil velice kvalitní Jihlavu 4:0,“ popisuje Látal předzápasové úvahy.

Navíc domácí lavičku opustil v týdnu před utkáním hlavní kouč Aleš Křeček, a nebylo tak příliš jasné, s čím Varnsdorf do utkání nastoupí. „Nevěděli jsme, zda se něco nezmění. Nakonec jsme se trefili i do sestavy, vše zůstalo při starém,“ uzavírá Látal.

Domácí Varnsdorf tak vedl na lavičce dosavadní asistent týmu Pavel Hradiský. Ten po zápase ocenil výkon hostujícího týmu. „Musíme vyzdvihnout výkon Sokolova, který si body zasloužil. My jsme působili nervózním dojmem a to na body stačit nemohlo.“

SK Slovan Varnsdorf FK Baník Sokolov 1:3 (1:1).

Branky: 4. Chod 19. Mlika, 71. Čada, 90. Geňo. Rozhodčí: Hrubeš Handlíř, Paták. ŽK: 90. Procházka 87. Geňo. Diváci: 1080.

Sokolov: Buček Dřížďal, Dvorník, Hájovský, Hanzlík Glaser (70. Dvořák), Šindelář, Vrtělka, Čada (76. Geňo), Vaněček Mlika (88. Šilhan). Trenér: Radoslav Látal.