Hornické derby čeká o víkendu druholigové fotbalisty Baníku Sokolov. Svěřenci Daniela Šmejkala zamíří v neděli na sever Čech, do Mostu.

A půjde o utkání dvou celků ve zcela rozdílných formách. Zatímco Sokolov se po zimní obměně kádru pomalu dostává do hry a již pět zápasů neokusil hořkost porážky, dvě poslední utkání Západočeši dokonce vyhráli, Most je na tom opačně. V tabulce zaujímá celek ze severu Čech až předposlední místo, na čtrnáctý Frýdek-Místek ztrácí mostecký klub už deset bodů.

Severočeský Baník byl namočen v sestupových vodách již na podzim, jarní záchranářské práce pod vedením nového kouče Pavla Medynského se ale vůbec nedaří. Z devíti duelů Most nevytěžil ani jediný bod, navíc se nad týmem vznáší stín podezření z prodávání zápasů. Vedení FK Baník Most se nelíbil hlavně přístup hráčů v domácím zápase s Pardubicemi, ve kterém Severočeši prohrávali po půlhodině hry již 0:4. Klub tak nelenil, nepříjemnou záležitost předal k prošetření příslušným orgánům FAČR a hráče hodlá poslat na detektor lži.

Podzimní vzájemný zápas vyhrál Sokolov, který si se svým rivalem poradil na svém hřišti před necelou tisícovkou diváků 2:0 po brankách Davida Vaněčka a Davida Čady.