„Čeká nás obvyklý model. Na začátku budeme pracovat na obecné vytrvalosti, v další části dvouměsíční přípravy se zaměříme na herní stránku,“ přibližuje  trenér Aleš Jindra.

Ten hodlá přes zimu především zapracovat na zlepšení ofenzivy svého týmu. „Tak abychom byli efektivnější a dokázali vstřelit více branek než na podzim. Hodně nás to limitovalo a stálo i lepší umístění,“ konstatuje kouč Baníku.

Hornický celek bude v úvodu trénovat dvoufázově. „Dopoledne na umělé trávě,   odpoledne potom v atletickém tunelu i v terénu, s řadou výběhů,“ prozrazuje Jindra.

Oproti původnímu plánu již v příštím týdnu odehrají sokolovští fotbalisté přípravná utkání. Obě na domácím hřišti. Ve středu s Karlovými Vary, v sobotu s německým Auerbachem. „Díky testování velkého počtu hráčů jsme je zařadili, potřebujeme je vyzkoušet,“ vysvětlil Jindra.

Na prvním tréninku však několik nových hráčů chybělo. „Nemile mě to zaskočilo,“ přiznal trenér Sokolova. Útočník Mladé Boleslavi Stanislav Klobása si však na poslední chvíli natrhl sval a záložníka Petra Glasera, který v Sokolově již působil, si ještě na dva týdny ponechá Zbrojovka Brno. Naopak do přípravy A- týmu Baníku se kromě pětice sokolovských dorostenců zapojil levý obránce Slovanu Bratislava Marek Cingel, útočník Petr Došlý, který dal v dresu třetiligových Domažlic na podzim devět branek, a záložník Mostu Lukáš Shut, ten naposledy působil v Německu.