Čtyři zápasy sehráli doma v jarní části Fotbalové národní ligy hráči sokolovského Baníku. Inkasovali jen dvakrát, v obou případech z pokutových kopů. „ O to je to krutější,“ konstatoval kouč hornického celku Aleš Jindra. Zajímavá bilance.

Hlavním problémem Sokolova ve druhém poločase soutěže je však střelecká produktivita. Ta je velmi mizerná. Baník se trefil v sedmi jarních utkáních do soupeřových sítí pouze čtyřikrát.

Zejména poslední zápasy dělají Aleši Jindrovi vrásky na čele. Jeho svěřenci získali během pěti kol pouze bod, navíc nedokázali již 322 minut vstřelit gól. Naposledy skóroval Kuzmanovič ještě v prvním poločase utkání s Táborskem, recept na obranu Hradce Králové, Ústí nad Labem a Frýdku Místku baníkovci nenašli vůbec. „Bohužel finální řešení našich příležitostí není dobré. V naší pozici nám nezbývá nic jiného než jít dál a tvrdě pracovat na tom, abychom se z téhle bodové mizérie dostali,“ říká trenér Sokolova.

Příležitost protrhnout nepříjemnou šňůru budou mít fotbalisté Baníku již v sobotu  dopoledne na hřišti Pardubic, které jsou v tabulce na osmé příčce o bod před Sokolovem. A půjde o zajímavou konfrontaci. Východočeši hráli na jaře doma třikrát a neztratili ani bod. Dokonce ani neinkasovali branku.