Svěřenci trenéra Jiřího Dreiseitla nezvládli existenční zápas s Vilémovem podle představ. Z přímého utkání o záchranu v divizi vytěžili pouze bod a to je staví v závěrečných dvou kolech pouze do role statistů. Na Vilémov tak ztrácejí tři body, navíc mají se svým soupeřem horší bilanci ze vzájemných zápasů.

Jediná naděje pro juniorku zní: dvakrát vyhrát a čekat, že soupeř nezíská více než jeden bod. V podmínkách českého fotbalu zřejmě utopie. K daleko lepší výchozí pozici chybělo vstřelit ve Vilémově o jednu branku více, a příležitostí k tomu měli baníkovci více než dost.
„Již v prvních dvaceti minutách hry jsme měli čtyři vyložené brankové příležitosti, největší asi Dejmek, který šel sám na brankáře, ale nedokázali jsme žádnou proměnit,“ říká zklamaně trenér Jiří Dreiseitl.

Jeho svěřenci se přece jen dostali v závěru poločasu do vedení zásluhou Tomáše Pilaře. „Hrál v utkání velkou roli, je to hráč, který dokáže tým řídit zevnitř,“ vysekl poklonu na adresu jedné z posil z áčka Dreiseitl. Jenže Vilémov v nastaveném čase první půle vyrovnal ze sporně nařízeného pokutového kopu. „Počítali jsme s tím, že tam nějaké takové věci mohou být, ale nastupovali jsme s odhodláním se přesto o výsledek poprat.“
I v dalším průběhu měli hosté místy až drtivou převahu, ale zvrátit stav ve svůj prospěch se jim přes několik dalších příležitostí již nepodařilo.