Z víkendového berounského turnaje, ve kterém se zápasy hrály na 2x 30 minut, si svěřenci trenéra Stanislava Purkarta přivezli druhou příčku. V prvním duelu baníkovci porazili pražskou Duklu 2:0. „První poločas byl vyrovnaný, každé mužstvo si vytvořilo po jedné šanci, my jsme tu svou dokázali proměnit. Ve druhé půli jsme již byli fotbalovější, a i když se nám podařilo zvýšit své vedení až v závěru, měli jsme tam další příležitosti ke skórování, ať již to byl David Vaněček nebo Pavel Javorský,“ ohlédl se za prvním zápasem Stanislav Purkart.

Ve finále turnaje potom Sokolov nastoupil proti jmenovci z Mostu. V kombinované sestavě, kde dostali příležitost znovu hráči, kteří byli na západě Čech na zkoušku, prohrál 0:1. „Myslím, že to bylo vyrovnané utkání. Dostali jsme branku ze standardní situace, z rohu, kdy nás Lafrance přeskočil. Moc šancí v zápase nebylo. V závěru jsme mohli srovnat, když šel sám na branku Oleg Duchnič, ale trefil pouze tyč,“ přiblížil sokolovský kouč druhý zápas, kdy se již přece jen projevila na hráčích únava z prvního duelu a také tropické vedro.

Podle Purkarta ale vystoupení v Berouně splnilo svůj účel. „Sehráli jsme velmi kvalitní první zápas s kvalitním soupeřem. Ve druhém, vyrovnaném nám chybělo trochu štěstí k tomu, abychom kopali penalty o celkové prvenství,“ říká.

Turnaj byl také příležitostí důkladně prověřit hráče usilující o sokolovský dres. „U některých hráčů nám to ukázalo, že na druhou ligu to zatím není,“ pokračoval trenér Baníku. S mužstvem se tak rozloučili Šollar a Vyhnal, v hledáčku A týmu jsou naopak další dva hráči, kteří by se mohli objevit v Sokolově již v tomto týdnu.

V sokolovských barvách také bude pokračovat Jiří Studík, který zde zůstává dále na půlroční hostování. Eminentní zájem panuje také o útočníka Jaromíra Šilhana, u něhož se v těchto chvílích dojednávají podrobnosti smlouvy.

Od pondělí jsou hráči A– týmu na soustředění ve Zruči u Plzně. Zítra potom nastoupí v pražském Edenu proti Bohemians 1905, pro které je zápas generálkou před startem Gambrinus ligy. „Hráči budou po soustředění unavení, z toho důvodu protočíme v zápase celý kádr,“ přibližuje před duelem Stanislav Purkart.

V příštím týdnu čekají sokolovské fotbalisty další přípravné zápasy s Karlovými Vary a Ovčáry. „V těchto zápasech již chceme stabilizovat kádr, v následném pohárovém utkání potom již nastoupí sestava, která vyběhne na trávník v prvním mistrovském utkání,“ říká Stanislav Purkart závěrem.