Baníkovci sehráli o víkendu další tři přípravné zápasy. Poradili si s béčkem pražské Sparty na jejím hřišti 2:1 a absolvovali také dva zápasy na turnaji v Berouně, kde s Čáslaví i Mostem remizovali v základní hrací době, aby posléze shodně prohráli v penaltovém rozstřelu.

A v hornickém klubu také po perném víkendu nastalo první zeštíhlování kádru. „Momentálně odešli Kouba, Jankovský a Domin do Karlových Varů. Máme tady teď 21 hráčů a kádr se bude dále zužovat,“ potrzuje trenér Radoslav Látal. V třetiligovém lázeňském městě bude vypomáhat i brankář Jakub Dvořák, který ale bude nadále trénovat s A–mužstvem Baníku. „Bude nám k dispozici, kdykoliv budeme potřebovat, můžeme si ho stáhnout zpět,“ pokračuje Látal.

Po sobotní zkoušce z mužstva rovněž odešel slovenský obránce Roman Mihalík. „Nedohodli jsme se na podmínkách,“ potvrdil dále kouč Sokolova.
Naopak v kádru Baníku zatím nadále zůstávají Pavel Besta a Vít Vrtělka. „S hráči jsme, dá se říci, předběžně domluveni. Je to ale všechno v jednání. Nemáme ještě dohodnuté hostování těchto hráčů se Žižkovem a se Zlínem, i proto jsme dosud ještě více nezúžili kádr. Musíme počkat, jak to všechno dopadně,“ přibližuje Látal.

Jistotou je však působení nejlepšího střelce uplynulého ročníku České fotbalové ligy Mariána Geňa, který včera v hornickém městě podepsal smlouvu a stal se tak hráčem Baníku. Na rozuzlení potom dále čeká plzeňský mladík Jakub Dvořák. „Zatím zůstává, pracuje dobře, poctivě. U něj čekáme na to, jak se vyvine situace s Bestou a Vrtělkou,“ říká Látal, který se také ještě vrátil k víkendovému nabitému programu týmu. „Měli jsme naplánovány tři zápasy. Sobota tak byla pro hráče velmi těžká.“

Nejdříve se baníkovci představili na Spartě. „Odehráli jsme velice kvalitní utkání. Zápas měl po celých devadesát minut dobré tempo. Utkání se mi líbilo, až na naše neproměněné šance, i naše obrana byla celkem dobrá,“ pokyvoval Látal.

Po duelu se mužstvo přesunulo do Berouna. Šanci tam dostali hráči, kteří přišli do áčka z dorostu a z juniorky. „Potřebovali jsme vidět jejich výkony a srovnat je s druhou ligou. Někteří velice překvapili a od některých jsem naopak čekal více, stejně jako od některých hráčů, kteří patří k našemu základnímu kádru,“ říká závěrem Radoslav Látal.