„Hned ve druhé minutě jsme dostali gól ze standardky, to nás trochu srazilo dolů,“ vrátil se k nepříjemnému začátku zápasu s posledním mužstvem tabulky sokolovský záložník Vladimír Darida.

Jenže to nebylo v prvním poločase zdaleka všechno. Ve 21. minutě to bylo po dalším zaváhání domácí defenzivy již 0:2. „Potom, co jsme dostali druhý gól, jsme se první poločas tak nějak sbírali,“ popisoval další dění Darida.

Baníkovci sice měli optickou převahu, ale výrazná změna přišla až po přestávce. „Do druhého poločasu jsme si řekli, že to takhle nejde, že musíme zabrat,“ popisuje přestávkové dění záložník Sokolova.

Domácí také vyběhli na trávník s novou taktikou. „Hráli jsme už jenom na tři obránce. Trenér nám říkal, že nemáme co ztratit, že se musíme všichni hrnout dopředu. A povedlo se,“ pochvaluje si Darida.

Baníkovci podle pokynů vrhli všechny síly do útoku a také rychle srovnali stav. „Vyšlo nám to, dali jsme dva góly,“ pokračuje Darida.
V 56. minutě tak bylo srovnáno, a právě zásluhou Vladimíra Daridy. „U první branky jsem dostal na vápně odražený balon, zpracoval a vystřelil na zadní tyč. Druhý gól byl podobný, balon jsem si zavedl kousek za vápno a taky jsem vlastně vystřelil křížem na zadní tyč,“ popisuje oba klíčové momenty utkání.

Další branka Baníku sice nebyla pro ofsajd uznána, ale domácí se přesto znovu prosadili. „Rozhodčí nám branku neuznali, ale naštěstí jsme dali na 3:2 a v závěru přidali další branku,“ oddychl si úspěšný dvougólový střelec.

Zvrácení nepříznivého stavu může sokolovskému týmu jen prospět. „Určitě je to pro všechny povzbuzení, když se dokáže otočit takovýhle zápas. Teď jedeme do Třince, kde vlastně nemáme co ztratit, a určitě se tam pokusíme bodovat,“ říká závěrem Vladimír Darida.