„My jsme určitě spokojeni. Holky nezklamaly, naopak mě osobně svým vítězstvím překvapily. Ve finále porazily silnější družstvo Drops Jesenice, naše hráčky šly za vítězstvím,“ pochvaloval si výkon svých svěřenek jeden z dvojice trenérů Bohuslav Čermák.

Přitom Příbramačky, hrající druhou ligu ve velkém fotbale, zkušenosti na písku zatím pouze sbírají. „Bylo to teprve třetí naše vystoupení v plážovém fotbale, jinak ho holky vůbec nehrají, pouze na plážovém hřišti nabírají fyzičku pro druhou ligu,“ potvrdil dále Čermák, který přislíbil účast příbramského týmu i v dalším ročníku. „Chceme tady obhájit pohár. Je tu krásné prostředí, holkám se tady líbí. Poděkování patří určitě organizátorům akce, je to tady super,“ uvedl.

Celá akce probíhala pod bedlivým dohledem prezidenta Asociace beachsoccer a footvolley Czech republik Oldřicha Prohla. „Koupaliště Michal má absolutně nejkrásnější hřiště na plážový fotbal v České republice. Uspořádali jsme tady již soutěž pro muže, dopadlo to výborně, tak jsme se rozhodli to zopakovat také pro ženy,“ vysvětlil důvody, proč Sokolov hostil po šampionátu mužů také ženy.

A i tentokrát mohl být Prohl spokojen. „Akce dopadla výborně, vyšlo nám i počasí. Zápasy se hrály bez problémů, celý turnaj probíhal tak, jak měl. Se vším vládne absolutní spokojenost,“ potvrdil.

Pro sportovní příznivce na Sokolovsku má navíc jednu velmi zajímavou zprávu. „Každý rok jsme dělali mistrovství republiky mužů jinde, někdy v Chebu, někdy v Plzni, ale teď jsme se rozhodli, že začneme novou tradici a nadále se bude konat mistrovství České republiky mužů a žen v plážové kopané jen tady, na koupališti Michal v Sokolově.“