„Hráli jsme bez pohybu,“ láteřil po utkání domácí trenér Milan Gabrle. „Soupeř nás předčil jak v bojovnosti, tak i ve všech herních činnostech,“ přiznává.
Bukovany měly respekt ze soupeře snad jenom prvních deset minut zápasu. „Pak se ale osmělily a bylo jich plné hřiště. My jsme propadli ve všem. Špatně jsme dostupovali hráče soupeře, u všeho podstatného jsme byli o krok později. Jsem velice zklamán výkonem svého týmu. Též jsem zklamán i přístupem několika našich hráčů k zápasu,“ čertil se Gabrle. Jeho svěřenci mají rozhodně na víc, jen to umět prodat. Je toho dost, co musí Královské Poříčí v dalších zápasech zdokonalit.

Zhluboka si oddechl a velký kámen ze srdce spadl trenéru hostí Luboši Krupičkovi. Jeho tým konečně zúročil svoji snahu. Nezměrné úsilí přineslo nováčkovi soutěže první tříbodový zápis do tabulky. „Měli jsme jistě více ze hry než náš soupeř a vytvořili jsme si i více střeleckých příležitostí, které by mohly klidně stačit i na tři vítězné zápasy. Hrajeme vcelku dobrý, útočný fotbal, ale koncovka nás asi ještě pořád trápí. Na neproměňování šancí jsme umřeli v Aši i v domácím utkání s Ostrovem. Oba zmíněné zápasy jsme prohráli vždy o jednu branku,“ běduje kouč Baníku Bukovany.
Klid a rozvaha je to, co jeho věkově mladému týmu chybí ze všeho nejvíce. Lehkost, s jakou jeho svěřenci dávali góly v 1. A třídě, jako by se po postupu najednou vytratila.

„Rozdíl soutěží je přece jenom znát. Krajský přebor je vážně o něčem jiném. Teď jsme se štěstím porazili zdatného a zkušeného soupeře a to je určitá vzpruha do příštích zápasů,“ myslí si Krupička.

Pozoruhodné je také to, že jeho tým je složen převážně z vlastních odchovanců. Letními posilami odjinud jsou pouze brankář Macháček z juniorky Baníku Sokolov a Fousek (Habartov, dříve dorost Sokolov). Do svého mateřského klubu se přes dorost Sokolova a exdivizní Chodov vrátil také Tomáš Krupička. Všem třem zmíněným posilám je 20 let, takže jsou vítanou perspektivou.

Mladý je i střelec vítězné branky Jiří Bezděkovský, jemuž je 21. Nechybí ani hráči středního fotbalového věku. Kešner, Kavůr, Kanis, Ouředník či Mika jsou těmi, na jejichž produktivitě se dá ještě hodně dlouho stavět. Matadoři Pařil a Svoboda potřebnou výkonnost také ještě mají a dlouholeté zkušenosti veterána Urbana jsou v týmu Baníku jistě taky nepostradatelné.

Takže, Bukovany, vítejte v krajském přeboru! „Pochvala za výkon a výsledek duelu s Poříčím patří všem našim hráčům. Nasazení i bojovnost byly příkladem,“ chválí svůj mančaft kouč. „Mrzí mě jen ty neproměněné šance. Na té koncovce musíme v tréninku hodně zapracovat,“ dodává.
V sobotu dopoledne hrají Bukovany doma s Hazlovem (10.30). Kr. Poříčí hraje rovněž doma, a to s Františkovými Lázněmi (10 hodin). (mi)