Baník minule doma přehrál po excelentním výkonu exdivizní Chodov jednoznačně 5:0, pak ale přišly dvě vysoké porážky venku na hřištích soupeřů a tahle domácí darda s Mariánkami byla třetí v řadě. Bukovany už poztrácely spoustu bodů, přišel rychlý sešup z klidného středu tabulky směrem k sestupovým příčkám, na tým Baníku už začíná doléhat nervozita.

Trable Bukovan s brankáři neberou konce. V sobotu nebyl k dispozici žádný, do branky se proto musel postavit stoper Šindelář. Nevedl si špatně, ale svoji svatyni od pohromy stejně neuchránil.

Domácí hráči měli dobrý začátek. Po čtvrthodině hry přišel centr Srba, po souboji Svobody s brankářem se odražený míč dostal ke Krupičkovi, který ho obloučkem poslal do opuštěné branky, 1:0.
A domácí baníkovci byli i nadále při chuti. Prudkou ránu Ouředníka z dálky brankář Šmejkal chytil, další nebezpečná křížná střela Miky jen těsně minula vzdálenější tyč.

Po výborné úvodní dvacetiminutovce domácích se už v jejich obranné řadě začínaly objevovat první povážlivé trhliny. Váhání zadáků využil k prudké ráně z vápna mladý Michal Drahorád, ale přestřelil. Rovněž další závar po nevydařené zpětné přihrávce brankáři skončil pro domácí šťastně. Poté se Kavůr se Srbem nadechli k rychlé útočné protiakci, ta však skončila bez úspěchu.

Po půlhodině hry přišel dravý protiútok hostí zprava zakončený vyrovnávacím gólem Kabeláka na 1:1. Krátce nato šli domácí podruhé do vedení. Po rohovém kopu z pravé strany se k odraženému míči dostal Krupička a ranou bez přípravy ho podruhé napálil do branky, 2:1. V závěru poločasu se do super šance dostal Kafka, ale minul.

Úvod druhé půle se domácím vůbec nevydařil. V 50. minutě se na volný přímý kop z 35 metrů rozběhl stoper hostí Hadač a míč po jeho dělovce zaplul pod břevno Šindelářovy branky, 2:2.

V 56. zachytil Chval špatný výkop stopera domácích od branky, míč posunul do běhu Kabelákovi a ten otočil skóre na 2:3.
Brzy nato zaútočil zleva Kafka, přetaženým centrem našel Kabeláka, jenž nezadržitelně zkompletoval svůj hattrick, a dokonce obrat na 2:4.

Domácí znervózněli, kupili chyby, dělali minely. Tvrdou střelu Ouředníka Šmejkal vyrazil a pak už zase kralovali hosté. V 66. přihrál Drahorád Chvalovi a ten ranou zblízka zvýšil na hrozivých 2:5.

Domácí se už nechytali. Skákavou střelu Kanise Šmejkal jen s námahou vyrazil na roh, Krupička ranou z dálky přestřelil a pokus Závorky byl včas zblokován. Krátce před koncem zápasu pronikl do pokutového území Kafka a prudkou střelou na 2:6 demolici domácího týmu zakončil.

Baník Bukovany – Viktoria Mar. Lázně 2:6 (2:1).
Branky: 15. a 35. T. Krupička – 30., 55. a 59. Kabelák, 50. Hadač, 66. Chval, 88. Kafka.
Bukovany: Šindelář – Hanzlíček, Pařil, Urban (61. Kanis), Mika – Závorka (84. Soltész), Kavůr, Ouředník, Svoboda (70. Kešner) – Krupička, Srb. Trenér Luboš Krupička.
Mar. Lázně: Šmejkal – L. Kovář (80. Ščasnár), Hadač, Bušek, Švejda – F. Drahorád, M. Drahorád ml., Chval (72. Bílek), Czekész – Kabelák (64. J. Kovář), Kafka. Připraveni Průcha, Hubený. Trenér M. Drahorád.
Rozhodčí: T. Krejčí – Fraško, Fiala. Delegát svazu: Jan Rajtmajer. ŽK: 1:0 (12. Mika). Diváci: 80