Patnácté místo v krajském Fincentrum přeboru patří po podzimu fotbalistům Sokolu Citice. Před sezonou převzal trénování mužstva do svých rukou Ludvík Gergely. Hráči si tak mohli pochvalovat nový impuls v přípravě.

Sokolům také vyšel úvod soutěže, po čtyřech odehraných kolech měli na svém kontě šest bodů. Poté ale přišla série sedmi porážek v řadě. „Do kádru jsme získali dorostence z Baníku a chvíli trvalo, než si mužstvo, jak se říká, sedlo,“ přibližuje trenér Gergely. V posledních pěti zápasech podzimu mužstvo přece jen znovu ožilo a vytěžilo dalších sedm bodů. „Se závěrem můžeme být celkem spokojeni, ale předpokládali jsme, že budeme v tabulce po podzimu výše.Na jaře se o lepší umístění určitě popereme,“ potvrzuje Ludvík Gergely.

Tragická byla především obranná činnost mužstva. Citice inkasovaly v šestnácti duelech celkem 57 branek, to je vůbec nejvíc z celé soutěže. Na půdě juniorky sokolovského Baníku vyfasovali Citičtí příděl 10:0, v Mariánských Lázních 7:2, ve Staré Roli 5:0. Zamrzela i domácí porážka s Aší 1:5, i když na té se podepsal především bývalý kanonýr Unionu Cheb a nově hráč Aše David Sládeček.
Největší výhru zaznamenali citičtí fotbalisté doma s Ostrovem, 3:0. Příznivou skutečností je také fakt, že mužstvo dokázalo porážet další celky ohrožené sestupem.

Osm domácích zápasů navštívilo v Citicích celkem 650 diváků, s průměrem přes 80 diváků na zápas. Nejvíce příznivců bylo zvědavých na poslední kolo a derby s Baníkem Bukovany (120), nejméně potom na souboje s Aší a Františkovými Lázněmi (50).

Nejlepším střelcem podzimu se stal excelentní hlavičkář Miroslav Moule se šesti brankami.

Přípravu fotbalisté Sokolu Citice zahájí 6. ledna. Již teď je ale jisté, že sokolové vstoupí do jara řádně posíleni, minimálně o Jiřího Prchala, který hlásí návrat z Německa. V jednání je však příchod dalších dvou hráčů.

Výsledky:
Citice – Ostrov 3:0
Hazlov – Citice 4:2
Citice – Drmoul 1:2
Nové Sedlo – Citice 1:3
Citice – Vintířov 1:3
Cheb – Citice 5:2
Sokolov B – Citice 10:0
Citice – Aš 1:5
Kr. Poříčí – Citice 4:1
Citice – Fr. Lázně 2:4
St. Role – Citice 5:0
Citice – Chodov 3:2
Mar. Lázně – Citice 7:2
Citice – Toužim 4:3
Loko K. Vary – Citice 2:0
Citice – Bukovany 0:0

Střelci:

Miroslav Moule 6, David Peřina 4, Radek Stöckner 3, Tomáš Burda 2.