„Ve třetím domácím zápase nás čeká asi zatím nejtěžší soupeř. Ústí jsme sledovali a známe jeho sílu. V útočné fázi je vynikající, dávají hodně branek. V Jihlavě vyhráli 5:2 a hráli výborně, teď nasázeli čtyři góly i Karviné,“ upozorňuje na sílu sobotního soupeře trenér Sokolova Radoslav Látal.

Právě ofenziva Severočechů budí respekt. „Na to si v prvné řadě musíme dát pozor. Budeme se snažit jim to znepříjemnit a vstřelit nějaký gól abysme byli o branku vepředu,“ přeje si Látal, který vidí recept na soupeře v aktivním přístupu svých svěřenců. „Musíme hrát agresivně a nedávat jim prostor. Jsou to velice techničtí hráči, umí kombinovat a hrát jeden na jednoho,“ shrnuje své poznatky kouč Baníku.

Sokolovští tak budou spoléhat na bezchybnou defenzivu a rychlé brejky. Že by však domácí hráli po dvou domácích zápasech, ve kterých získali pouze bod, více defenzivně, Látal rázně odmítá. „Budeme chtít soupeře napadat a hrát aktivně. Venku hrajeme trochu jiný způsob hry. Teď jsme dvakrát na hřištích soupeřů neinkasovali a to budeme chtít zopakovat i doma, ale neznamená to, že budem hrát nějak přehnaně zataženě,“ vysvětluje.

Sokolovský celek půjde do zápasu zřejmě v kompletní sestavě. „Až na Dominika Vu máme všechny hráče k dispozici, to je poprvé v sezoně. I když někteří byli v týdnu nachlazení k utkání bude připraven kompletní kádr,“ potrzuje trenér Sokolova.

Venku je Baník zatím stoprocentní, doma však získal pouze bod. Mají fanoušci nasměřovat své kroky na zápas s Ústím, nebo se mají radši vypravit v příštím kole za Baníkem do Třince? „Samozřejmě tahle bilance leží v našich hlavách. Mrzí nás to. Byla tady Zbrojovka, teď přijede Ústí, znovu velice kvalitní soupeř. Na to se ale nevymlouváme. Chceme vyhrát a hlavně ukázat dobrý fotbal, aby lidi znovu přišli. Doufejme, že za naši práci utržíme tři body,“ říká Látal na závěr.