Hosté potvrdili svojí špatnoubilanci na hřištích soupeřů. Zatímco v domácích zápasech v letošní sezoně neztratili ani bod, v tabulce venkovních zápasů jim patří až jedenáctá pozice.

V prvním poločase se hrál vyrovnanýfotbals mírnou převahou domácího týmu. Větší příležitosti si ale vypracovali hosté. V 32. minutě pálil z 25 metrů toužimský Čermák, Veverka v domácí brance stačilvytáhnout jeho střelu mimo své tyče umíče byl však nejblíže Záluský aletrefilpouze boční síť. Ve 37. minutě to byl opět Záluský, který šel sám naVeverku, ale tenjeho pokus zhatil.

Z domácích šancí je třeba připomenout tvrdou dalekonosnou střelu Prchala z 10. minuty, kterou golman Toužimi Lutzbauer s obtížemi vyrazil nad své břevno a pokus Sopra, který si ve 23. minutě seběhl na odražený míč po přímém kopu Prchala, ale netrefil branku.

V závěru poločasu domácí sevřeli hosty před jejich brankou, ale další šance Sopra a Bardona zústali nevyužity.

Ve druhé půli byli citičtí fotbalisté úspěšnější. V 51. minutě nasměřoval míč do hostující branky po Stroleného přihrávce Dobřemysl, ale proti byl pomezní rozhodčí - ofsajd. V 55. minutě tu byl znovu se svou šancí Dobřemysl, který se z levé strany protlačil až před golmana, ale jeho střela mu nesedla a míč zamířil mimo toužimské tyče. O necelou minutu již byl ve stejné pozici útočník Citic úspěšnější a tentokrát míč prostrčil technicky kolem gólmana ke vzdálenější tyči - 1:0.

Po inkasované brance "zapnuli" také hosté. Do konce zápasu, ale nedokázali překonat pozornou domácí obranu. Veverku v brance Citic vyzkoušeli prakticky pouze dvakrát. Naopak domácí výběr Václava Medřického si vypracoval z rychlých protiútoků další nebezpečné příležitosti.

Největší měl v 82. minutě po akci Mouleho a Peřiny znovu Dobřemysl, ale sám před prázdnou brankou mu v rozhodujícím okamžiku míč přeskočil kopačku! Domácí se přesto dočkali další branky. O minutu později se ve stejné situaci ocitl po přihrávce Sopra Pinta, který právě vkročil na hřiště místo Dobřemysla a zvýšil na 2:0.

Domácí si tak před 70 diváky připsali zcela zaslouženou výhru.

Sokol Citice - SK Toužim 2:0

Poločas: 0:0.

Branky: 56. Dobřemysl, 83. Pinta.

Citice: Veverka - Kohout (68. Sinkule), Heřman, Prchal, Ticháček, Peřina, Moule, Strolený, Bardon, Dobřemysl (83. Pinta), Sopr. Trenér: Václav Medřický.