Velmi důležitý duel, kdy domácí Nové Sedlo na 11. místě a Aš na 13. místě dělily v tabulce pouhé čtyři body, se hrál od začátku v rychlém tempu.

Již v úvodu měl gól na kopačkách hostující Hančík, který se po závaru v domácím pokutovém území ocitl ve 3. minutě sám před prázdnou brankou, ale ze dvou metrů ji přestřelil. O dvě minuty později se ale již ze stejného místa po centru z levé strany prosadil jeho spoluhráč Šiler, který přes změť hráčů prostrčil míč do domácí branky, 0:1.

Ve 12. minutě však bylo srovnáno. Po akci Machulky nasměroval z hranice šestnáctky centr na zadní tyč Kovařík a jeho nabídku v pádu využil kanonýr Burda, 1:1.

Ve 14. minutě potom vystrašil domácí diváky hostující Rádl, ale svými nůžkami o metr minul břevno Baníku Union. Na druhé straně se vzápětí řítila do ašské obrany po dlouhém výkopu Kocourka hned dvojice hráčů Nového Sedla, přičemž Burda byl zastaven nedovoleně. Nařízeného přímého kopu se chopil kapitán Hejl, a nejenže z 23 metrů obstřelil zeď, ale také zamířil přesně k tyči. Již v 17. minutě tak domácí dokonali obrat v utkání, 2:1.

Do konce první půle se hrál dál vyrovnaný, bojovný fotbal, obě mužstva soupeře do šancí ale nepouštěla. Až v samém závěru zahrozil domácí Kubelka svou hlavičkou po rohovém kopu, poté ještě Farkaš po průniku z levé strany pálil jen do brankáře.

Ve druhém poločase se pokračovalo v nastaveném trendu z první půle. Domácí ale dobře bránili a naopak sami dokázali ohrozit hostující branku. Machulkův i Kovaříkův pokus však skončily mimo branku. Neúspěšně dopadla i akce z 68. minuty, kdy Planěk vyslal do rychlého protiútoku Farkaše, ale jeho přízemní přihrávku z pravé strany na vzdálenější tyč Burda těsně minul.

Hosté se snažili ještě vystupňovat své tempo, ale domácí hráli nadále velmi pozorně. Navíc v 78. minutě byl Burda u míče včas po rohovém kopu Nerada a zvýšil tak hlavou již na 3:1.

Jenže v 81. minutě nechali domácí příliš prostoru hostujícímu Maherovi, ten si v klidu z půlky prošel hřištěm, zamířil přesně k tyči a vrátil tak hostům naději na bodový zisk. Ti vycítili šanci, ale v 87. minutě obstaral domácí pojistku Farkaš, kterého poslal do brejku střídající Rubáš.

Baník Union Nové Sedlo – Jiskra Aš 4:2 (2:1).
Branky: 12. a 78. Burda, 17. Hejl, 87. Farkaš – 5. Šiler, 81. Maher.
Rozhodčí: Štěrba – Tichota, Novotný. Diváci: 140.
Baník Union: Kocourek – Planěk, Kubelka, Macák, Karásek, Nerad, Hejl, Ji. Machulka (64. Rubáš), Kovařík, Burda (82. Valta), Farkaš. Trenér: Stanislav Suchý.