Úterní výhrou na stadionu divizního plzeňského týmu splnili fotbalisté sokolovského Baníku svůj první cíl sezony. „Chtěli jsme postoupit do třetího kola, abychom divákům přivedli do Sokolova Spartu, to se nám podařilo,“ potvrdil spokojený sokolovský trenér Stanislav Purkart.
Letenský klub se objeví v Sokolově ve 3. kole Ondrášovka cupu na konci září, pokud samozřejmě Pražané v zítřejším utkání uspějí na hřišti divizní Marily Votice.

Purkart mohl být na Doubravce spokojen nejen s postupem. „Utkání jsme odehráli podle našich představ, soupeře jsme od úvodních minut zatlačili, měli jsme převahu, měli jsme míč na svých kopačkách,“ říká k duelu. Baníkovci si v Plzni vytvořili v prvním poločase dvoubrankový náskok. „Prakticky jsme tak zápas rozhodli,“ pokračuje kouč Sokolova.

Ve druhé půli jeho svěřenci kontrolovali hru a přidali třetí branku, soupeři fakticky nic nedovolili. Teď je ale čeká mnohem těžší zápas. V 6. kole druhé fotbalové ligy přivítají Viktorii Žižkov. Pražanům patří v tabulce prozatím třetí příčka se ziskem dvanácti bodů, po úvodní domácí prohře s Čáslaví jsou však stoprocentní. Postupně si poradili se Znojmem, Varnsdorfem, exligovým Kladnem i pražskou Duklou. „Žižkovu se daří, vyhrál poslední čtyři zápasy a je teď na vítězné vlně,“ potvrzuje Purkart.

Viktorie nehraje dobře pouze v domácím prostředí, ale sebevědomě působí i na hřištích soupeřů. „Je to mužstvo, které hraje venku velmi dobře v obraně a přechází do rychlých protiútoků,“ přibližuje soupeře sokolovský trenér a pokračuje: „Bude záležet na tom, jak se nám podaří už v zárodku jejich protiútoky eliminovat. Mají rovněž nepříjemné standardní situace, mají tam vysoké hlavičkáře,“ upozorňuje dále Purkart.

Na rozdíl od Pražanů fotbalisté Sokolova čekají již čtyři zápasy na plný bodový zisk. „V naší situaci nemůžeme chtít samozřejmě nic jiného než vyhrát. Důležité bude, jak dokážeme být produktivní, protože si šance vytváříme, a také to, jak si pohlídáme brejky soupeře,“ říká Purkart závěrem.

Program 6. kola:
Pátek od 17:00 Dukla Praha – Most. Sobota od 10:15 Sokolov – Žižkov, od 17:00 Sez. Ústí – Karviná, od 19:00 Zlín – Jihlava. Neděle od 14:30 Varnsdorf – Vlašim, od 17:00 Kladno – Třinec, od 17:00 Znojmo – Hlučín, od 17:00 Čáslav – Sparta B.