Baníkovci se dlouho v soutěži nemohli najít, alespoň co se bodového zisku týče. Poprvé se jim to podařilo až v 8. kole přeboru, když si přivezli dvougólovou výhru z Aše. Úvodních sedm zápasů, kromě domácího debaklu s chebským Unionem, prohráli však vždy pouze o jedinou branku. Po utkání v Aši sice nezvládli veledůležitý domácí duel s Jáchymovem, ale poté se jim podařilo na vlastním hřišti pokořit jak exdivizní Toužim, tak Nové Sedlo, a to vždy dokonce třígólovým rozdílem.
Mezi střelci týmu neochvějně dominoval Tomáš Ady, který se dokázal prosadit i proti obranám v nejvyšší krajské soutěži. Habartovský expres nasázel soupeřům 10 z 21 branek, které baníkovci vstřelili. Neztratil se ani v podzimním účtování mezi ostatními kanonýry „kraje“, kde obsadil devátou příčku.
Habartovští skončili po podzimu s pasivní bilancí skóre (21:35), na té se podepsal hlavně již zmiňovaný osmigólový příděl od Unionu Cheb. Čtyřikrát se baníkovcům nepodařilo překonat soupeřova brankáře, dvakrát naproti tomu dokázali udržet čisté konto. Šestkrát obdrželi tři a více branek, třikrát zatížili konto soupeře třemi a více góly.
Habartovským se nakonec přece jen více zadařilo doma, kde zvládli poslední tři vystoupení, z nichž dokázali vydolovat sedm bodů (Toužim, N. Sedlo, Citice).
Habartovský Baník měl také z klubů našeho okresu nejvyšší návštěvnost. Celkem jeho osm domácích zápasů navštívilo 1 240 platících diváků, s průměrem 155 diváků na zápas. Nejvíce v Habartově táhl nástupce historicky nejúspěšnějšího fotbalového klubu regionu Union Cheb, na který se přišlo podívat 250 fanoušků. Paradoxně v tomto utkání zaznamenali Habartovští největší prohru, naopak v nejméně navštívených zápasech s Novým Sedlem a Toužimí (110 a 120 diváků) baníkovci předvedli výsledkově nejpovedenější utkání podzimu.
„Skončili jsme na 14. místě, přesně tak, jak jsme nechtěli,“ říká k podzimnímu umístění trenér habartovských fotbalistů Jaroslav Henkl. Ten není spokojen především s bodovým ziskem. „Mužstva, která nehrála podle mého názoru až takový fotbal jako my a neměla tolik šancí, mají o hodně bodů více.“ Přesto v Habartově vládne relativní spokojenost s předvedenou hrou. „Herně to nebylo až tak nejhorší. Tedy až na zápas s Unionem Cheb, ti nás nachytali na švestkách a ukázali, že jsou o něco dál,“ přiznává.
Kde vidí Henkl hlavní příčinu malého bodového zisku? „Příprava si myslím byla dobrá, ale nejméně dva zápasy, které jsme měli vyhrát, jsme nezvládli a další dvě remízy jsme nedotáhli do konce,“ přibližuje a pokračuje: „Nevím, někdy to vypadalo, že máme strach ten zápas vyhrát. Potom jsme vyprodukovali hrubé chyby, jako například v domácím utkání s Jáchymovem. Byl to klíčový zápas, ale udělali jsme školácké chyby a prohráli. Stejně tak zápas v Chyši. Tam jsme vedli 1:0, a místo abychom zvýšili na 2:0, nebo 3:0, tak jsme 2:1, opět po hrubé chybě, prohráli. Je to asi nováčkovská daň. Na jaře se to doufám opakovat nebude, kluci jsou přece jen otrkanější,“ věří Jaroslav Henkl.
Kde vidí habartovský lodivod největší pozitivum podzimu? „Proti minulým letům se zvedla naše tréninková morálka a také v tom, že to kluci po pěti šesti zápasech nezabalili a bojovali až do konce soutěže. Pořád jsme si říkali, že to musí přijít. Nakonec jsme získali 10 bodů a udrželi se na nesestupové pozici. Na jaře tak můžeme bojovat o to, abychom se zachránili.“
Habartovští začali přípravu na jaro včera. Trénovat budou třikrát týdně v domácím prostředí, o víkendech je čeká zimní turnaj Správy sportovních zařízení na umělé trávě u sportovní haly v Sokolově. V úvahu přichází i víkendové soustředění.
Kádr mužstva zůstává pohromadě, naopak se v současné době jedná o jeho posílení.