„Soupeře jsme si vybrali proto, abychom si na konci soustředění zahráli, aby se hráči zase trošku fotbalem bavili,“ říká k utkání Stanislav Purkart.
V každém z poločasů vyběhlo mužstvo Baníku v jiném složení, příležitost tak dostalo všech 22 hráčů širšího kádru včetně dvou nově testovaných útočníků, Ladislava Grubhoffera z Varnsdorfu a chorvatského Maria Milasinoviče.

Na těžkém, kluzkém terénu se soupeři v úvodní desetiminutovce pouze rozkoukávali, poté se již projevila plně síla druholigového Baníku, který svou typickou kombinační hrou začal přehrávat svého soupeře. První jedenáctka také do konce prvního poločasu pětkrát poslala míč do tachovské sítě. Dvakrát se brankově prosadil Jiří Mlika a testovaný Chorvat Milasinovič, jednu trefu obstaral Lukáš Komberec.

Ve druhé půli již hra ztratila trochu na přesnosti. Jedinou branku po přestávce zařídil Oleg Duchnič. „S hrou v prvním poločase jsem spokojen. U druhého poločasu bych měl trošku výhrady jak ke hře, tak i k pohybu, ale bylo to na závěr soustředění, kdy na některých hráčích bylo vidět, že toho mají opravdu dost,“ uvedl závěrem Stanislav Purkart.

FK Tachov – Baník Sokolov 0:6 (0:5).

Branky: Mlika 2, Milasinovič 2, Komberec, Duchnič.

Baník Sokolov, 1. poločas: Bertelman – Kaplan, Duben, Studík, Čupr - Habai, Javorský, Pilař, Komberec – Milasinovič, Mlika.
2.poločas: Zacharda – Blažek, Kura, Jašíček, Šmerda – Janáček, Čada, Vůjtěch, Puchmertl – Duchnič, Grubhoffer.