Trenér Stanislav Purkart našel na utkání dvě pozitiva. „Tím prvním je skutečnost, že jsme z plné tréninkové přípravy odehráli prakticky bez střídání celý zápas proti soupeři, který otočil dvě jedenáctky. Druhým je, že hráči dokázali zápas za nepříznivého stavu otočit.“

Samozřejmě přípravný zápas odhalil i nedostatky. „Trochu se nám nelíbila ta naše obranná fáze. Přizpůsobili jsme se soupeři, hráli jsme dost živelně. Výsledek mohl být klidně 4:3, nebo 4:0, ať pro jedno, nebo druhé mužstvo. Musíme se vrátit k tomu našemu poctivému způsobu hry,“ zdůrazňuje Purkart.

V utkání také předvedl parádní branku Jiří Mlika, který vyběhl do druhého poločasu. „Hru hodně oživil, i jeho zásluhou se to podařilo otočit. Myslím, že podal dobrý výkon a korunoval ho hezkou brankou, sice trošku náhodnou, ale takovéhle góly padají. Zkusil to a spadlo to tam. Zrovna u něj jsem rád, vypadá to, že jeho výkonnost jde nahoru, a věřím, že nakonec bude odvádět to, co jsme si od něj slibovali,“ říká na adresu Mliky trenér Baníku.

Sokolovští fotbalisté se v dalším přípravném zápase utkají v neděli v Nymburce s prvoligovým Jabloncem. Do boje zasáhne zbývajících osm hráčů, kteří s Mostem nehráli. „Chtěli jsme, aby všichni hráči ještě dostali příležitost odehrát celé utkání. Potom stanovíme základní sestavu, která pravděpodobně nastoupí proti Motorletu,“ upřesňuje Purkart závěrem.