Baník vstoupí do jara se čtveřicí nových hráčů. „Mezeru po Martinu Jiroušovi, který v létě odešel, se nepodařilo úplně zacelit. To bylo takové největší minus podzimu,“ řekl trenér Stanislav Purkart k angažování nového útočného dua, Litevce Tomase Radzineviciuse a navrátilce z Plzně Jiřího Mliky. V Sokolově tak mají v současné době čtyři útočníky. „Konkurence se v útoku zvýšila, stejně jako v ostatních řadách. Na pěti šesti postech je prakticky jedno, koho tam dáme,“ pochvaluje si Purkart. „Věřím, že se to projeví i v zápasech,“ dodává vzápětí.

Obranné řady při dlouhodobém zranění Petra Knakala posílil Michal Jašíček z Mutěnic, zálohu potom Petr Janáček, který přišel z Karlových Varů.
„Jašíček dokázal, že může být přínosem, stejně jako Janáček,“ vidí Purkart nové posily.

Sokolovští fotbalisté okupují po poločase soutěže čtvrté místo. S jakými ambicemi nastoupí do jara? „Soutěž je nesmírně vyrovnaná. Od jedenácté Dukly Praha nás dělí pouhých šest bodů,“ upozorňuje Purkart. Ten chce se svými svěřenci obhájit podzimní pozici. „Síla mužstva je kolem čtvrtého až šestého místa, tam se také chceme pohybovat,“ říká kouč.

Fotbalisty sokolovského Baníku nečeká lehká úloha. Hned v úvodu se jim do cesty postaví těžký los. Ze čtyř zápasů odehrají rovnou tři na hřištích soupeřů.