„Spokojen nejsem vůbec, je to pro nás zklamání. Věděli jsme, co nás tam asi čeká, připravovali jsme se na to,“ neskrývá rozhořčení trenér Stanislav Purkart.

Jeho týmu vyšel úvod utkání. „Prvních třicet minut jsme hráli, co jsme chtěli, dali jsme branku, ujali se vedení. Mysleli jsme si, že zápas máme vyhraný. Zřejmě došlo u našich hráčů k uspokojení,“ pokračoval zklamaně Purkart.

Vedení jeho svěřencům nevydrželo dlouho. Baníkovci ve 35. minutě vyrobili chybu a Vítkovice ji potrestaly.
„Vstřelená branka domácí nastartovala, začali hrát hodně agresivně, až na hranici tvrdosti. Někteří naši hráči se již tolik nezapojovali do hry. Soupeř tak začal získávat půdu pod nohama a do poločasu nám dal druhý gól, a to asi rozhodlo,“ popisuje Purkart obrat v utkání mezi 35. a 40. minutou prvního poločasu, kdy domácí vstřelili dvě branky.

Navíc se v závěru první půle zranil Tomáš Pilař, který sice dohrál poločas, ale do druhého již nenastoupil. „Určitě to zápas ovlivnilo. Tomáš je konstruktivní hráč, dokáže měnit rytmus hry, dát finální přihrávku. To si myslím, že nám tam druhou půli chybělo,“ zamýšlí se trenér Sokolova.

Ve druhém poločase se tak již hosté ze svého útlumu po inkasovaných brankách nedostali. „Ze začátku nás soupeř zatlačil, ale potom se začala hra vyrovnávat, měli jsme tam dvě šance, ale v momentě, kdy to vypadalo, že vyrovnáme, jsme udělali chybu v rozehrávce a dostali třetí gól,“ přibližuje druhý poločas Stanislav Purkart.

O úspěchu tak zřejmě rozhodla větší vůle domácího týmu po výhře. „Až na těch úvodních třicet minut, kdy byli zaskočeni naší hrou, šli za vítězstvím. Svojí agresivitou tomu šli prostě naproti,“ potvrzuje Purkart, který také poslal ve Vítkovicích od začátku na hřiště novou útočnou dvojici Jiří Mlika – Tomas Radzinevicius.
„Spolu s brankářem Zachardou snesou naši útočníci přísnější měřítko. Myslím, že nezklamali,“ říká závěrem Stanislav Purkart.