Na turnaji dosud nevýrazná Březová porazila vedoucí celek zimního turnaje Správy sportovních zařízení Sokolov, a tím mu značně ztížila situaci na čele tabulky.
Vedoucí Lomnice tak nevyužila nabídnuté příležitosti a touto nečekanou ztrátou bodů znovu nabídla šanci na turnajové prvenství Citicím.

OLYMPIE BŘEZOVÁ - OSS LOMNICE 3:2
poločas: 2:2

Do zajímavého a vcelku rušného sobotního utkání vstoupili lépe fotbalisté Březové. Už ve 4. minutě po rozehrání našel Pavel Neumann přihrávkou zleva úplně volného Büchnera. Jenže tomu v gólové situaci míč utekl z kopačky.
Odpovědí byl centr Oršuly, z něhož Koubek vysoko přestřelil. Pak už se více prosazovala Olympie, která hrála nejen proti lídrovi, ale v první půli také proti silnému větru.

Váhání Oršuly využil Tišl, který se zmocnil míče a přesnou ranou otevřel ve 13. minutě brankový účet utkání, 1:0.
V 17. minutě došlo k dalšímu otálení v obraně Lomnice. Tišl přihrávkou zleva, napříč celým pokutovým územím soupeře, oslovil Macka a ten se nemýlil.Jeho gól? Prudká placírka z vápna umístěná ke vzdálenější tyči, 2:0. To byl opravdu nečekaný úvod.
Lomničtí borci, otřeseni nečekaným úvodem, znovu zvedli hlavu. Ve 26. minutě vhodil dlouhý aut až před brankáře Malinkovič, odražený balon se dokutálel k Janovskému, jenž ranou zblízka trefil dolní roh branky a snížil na 2:1. Nastalo drama. Lomnice byla rázem zase ve hře o pohár. Je třeba říct, že štěstíčka nazbyt neměla.

Ve 28. minutě skončil skákavý míč na horním břevně březovské branky. Pět minut nato nastřelil Pitner střelou zdálky stejnou část konstrukce. V obou momentech snaha o gólovou dorážku Koubkovi nevyšla. Lomnice ale do přestávky stačila vyrovnat.
Již zmiňovaný Koubek vysunul zleva dlouhým pasem Oršulu, který postupoval sám na brankáře a svou akci proměnil ve vyrovnávací gól na 2:2.
Definitivní rozuzlení přinesla tedy až druhá půle. A její úvod byl jakoby hodně podobný tomu z prvního dějství. Prudkou střelu Venceslava Zemana až nadvakrát zkrotil brankář Štěpánovský. Na opačné straně pálil Ohibský, Zima však byl rovněž úspěšný. Chvíli nato vystřelil Pavel Neumann po zemi, ale kousíček vedle brány. Blízko ke gólu byla Lomnice v 62. minutě, kdy po centru Maňáka hlavičkoval Koubek, brankář Zima však závar před svojí brankou úspěšně vyřešil.

V 71. minutě zamířil od levé lajny březovský Tišl přesně na Tomáše Dleska a jeho hlavička zapadla ke vzdálenější tyči, 3:2. Tenhle gól byl vítězný, na rozhodující trefu Březové už Lomnice odpovědět nedokázala.
Do hry lomnických fotbalistů se už vkrádala křeč a nervozita. Ubývající čas, ale i dobře hrající soupeř pak už byli jejich velkým a nezdolným protivníkem. Bojovalo se však dál. Nikdo zápas nevypustil.
Na dobrý centr Janovského zleva si naběhl Malinkovič, ale na míč nedosáhl. O krok pozadu byli často i jeho spoluhráči v soubojích s březovskými zadáky.

Dorazit soupeře mohl po centru Büchnera Tišl, jenže zblízka přestřelil. Další střela Pavla Neumanna zdálky jen těsně minula šibeniční roh.
Závěrečná zoufalá snaha Lomnice už kýžený gólový efekt nepřinesla, a tak se z pěkného a zaslouženého vítězství radovali hráči Olympie.
Na konečném výsledku už nic nezměnil ani prudký přímák Janovského v úplném závěru hry. Odhodlaný Zima jej bezpečně zmařil.
Pohár za vítězství v turnaji, připravený k předávání lomnickým fotbalistům, tak byl opět uschován a znovu přivezen až následující den k závěrečnému duelu turnaje mezi Citicemi a Novým Sedlem.

Branky: 13. Tišl, 17. Macek, 70. Dlesk – 26. Janovský, 39. Oršula.
Olympie Březová: Zima – Borák, Zeman, R. Neumann, Valtr – Macek, P. Neumann, Brabenec, Tišl – Büchner, Dlesk. Střídali Bauer s Kacíkem. Trenér M. Kopal.
OSS Lomnice: Habr (46. Štěpánovský) – Šlais, Hauf, Veselý, Pitner – Oršula, Maňák, Janovský, Zindl – Malinkovič, Ohibský. Trenér Martin Ponc.
Rozhodčí: Kobielsky – Stoda, Hyčka. ŽK: 1:0 (36. Borák). Diváci: 30. (mi)