V Třinci zítra dopolednev rámci 18. kola své soutěže nastoupí proti místní jedenáctce, která v minulém kole remizovala na hřišti béčka pražské Sparty 0:0. V tabulce je potom na pátém místě se stejným bodovým ziskem jako Baník.

Fotbalisté Sokolova do jarní části soutěže nevstoupili vůbec dobře. „Tak samozřejmě porážka ve Vítkovicích nás mrzí, jsme přesvědčení o tom, že byla zbytečná,“ vrací se k utkání v Ostravě trenér Stanislav Purkart.

V dalším zápasu ve Slezsku tak chce tentokrát uspět. „Máme druhý zápas venku a určitě bychom chtěli bodovat, i když nás čeká těžký soupeř, který si dokáže v domácím prostředí vytvořit tlak,“ říká.

Kde vidí hlavní přednosti sobotního soupeře? „Určitě jsou to standardní situace, mají tam vysoké útočníky, kteří je dokáží zužitkovat. Mají také buldočí vůli, bojují o každý míč, jsou důrazní, hrají agresivně,“ vypočítává Purkart. Šanci svého týmu vidí ve stejném přístupu svých svěřenců. „Pokud se v tom dokážeme soupeři vyrovnat, tak můžeme uspět,“ míní.

Sokolovský trenér již bude moci využít služeb v minulém zápase absentujícího Michala Habaie, otazník stále visí nad startem Tomáše Pilaře, který nedohrál zápas ve Vítkovicích. „Tomáš začal trénovat, uvidíme, jestli se dá do zítřka do pořádku,“ přibližuje Purkart. Ten má v záloze i další varianty. Místo Pilaře může do hry zasáhnout Janáček, Kura, nebo Javorský. „Uvidíme i podle terénu,“ říká Purkart závěrem.