První poločas příliš fotbalové krásy nepřinesl. Přesto v úvodu zápasu působili lepším dojmem fotbalisté domácího týmu. „Soupeře jsme zatlačili a hráli jsme přesně to, co jsme chtěli, ale Opava nás do šancí moc nepouštěla. Hrála hodně zatažená. Dalším problémem byl terén. Kombinační hrou po zemi jste se jenom těžko mohli dostat do zakončení,“ přiblížil trenér Sokolova Stanislav Purkart úvod duelu. „Stalo se přesně to, na co jsme se připravovali a co jsme nechtěli, Sokolov nás dostal pod tlak,“ potvrdil Purkartova slova lodivod slezského mužstva Jaroslav Horák.

Opava po počátečním náporu Baníku srovnala hru, branky se ale třináct stovek diváků dočkalo až ve druhém poločase.

Ve 49. minutě se po akci Mliky prosadil svou přesnou střelou Podrazký a poslal tak Sokolov do vedení. „Podařilo se nám vstřelit první gól, ale pak jsme nepochopitelně přestali hrát,“ přibližuje dále Purkart.

Slezané se po inkasované brance zvedli a svou aktivitu korunovali v 68. minutě brankou Klesnila. „Po naší vyrovnávací brance se začalo hrát nahoru dolů. Myslím si, že šťastnější mužstvo tentokrát vyhrálo,“ řekl k závěrečným minutám zápasu hostující trenér Jaroslav Horák, který již při rozcvičce před utkáním přišel o zraněného Zapletala, v průběhu duelu o dalšího hráče. „Sestavu jsme museli hodně lepit,“ zdůraznil.

V závěru zápasu, v 76. minutě, tak obstaral vítěznou trefu domácího výběru Jiří Mlika, který zcela osamocen v šestnáctce Opavy s přehledem uklidil po centru Podrazkého z pravé strany míč do hostující sítě. „Obě mužstva chtěla vstřelit rozhodující gól. Nám se to povedlo a díky tomu jsme vyhráli,“ uvedl spokojeně domácí trenér Stanislav Purkart.

V dalším utkání se fotbalisté Sokolova představí na hřišti Mostu